Jak jsem (ne)splnila všechny cíle, které jsem si dala ve třeťáku + cíle, které chci splnit ve čtvrťáku

5. října 2018 v 17:04 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Já vím opět pozdě vydávám článek. Ale ta škola. Měla jsem naivní představu, že maturitní ročník bude stejně klidový jako ty tři předešlé. Zatím to nepociťuji a to je říjen. Rozepíšu se o tom jindy, jak mám na všechno málo času. Avšak to hlavní je, že jsem šťastná a spokojená jako už dlouho ne. Neskutečný. (rozepíšu se v dalším článku.) Dokonce si toho všimli i lidé okolo mě, tak to nejspíš tak bude. Ale teď už k dnešnímu článku!

Ve třeťáku jsem si dala pár cílů, kterých bych chtěla dosáhnout. Samozřejmě jsem se s vámi o ně podělila ZDE. A jelikož jsem ve čtvrťáku, tak by asi stálo za to, abych se podívala, zda-li jsem je splnila.

Udělat mezinárodní jazykové zkoušky z angličtiny

První cíl, který jsem nesplnila. Snaha tu stále je, ale teď jsem se zaměřila na přípravu na maturitu, tudíž mezinárodní jazykové zkoušky jsem odsunula na dobu neurčito (jako většinu věcí).

Přijít na to, na jakou vysokou školu bych chtěla jít a co bych v budoucnu chtěla dělat

Já jsem ale byla naivní, že bych na to do konce třeťáku přišla. ALE... Udělala jsem velký pokrok v tom, že už vím, z čeho budu maturovat. Myslím, že si zasloužím potlesk, protože pro mě je to obrovský posun. Samozřejmě mám už vybrané vysoké školy a už moje představa o vysoké škole začíná dostávat jasnějších obrysů, avšak jedno vám můžu říct naprosto upřímně ... V den, kdy přijdu na to, na jaké vysoké škole bych chtěla studovat, ponesu zápisový lístek na tu danou školu a ani v tu chvíli si nebudu na 100% jistá, jestli jsem zvolila moudře.

Přečíst knížky k maturitě

Měla jsem vizi, že přes prázdniny je všechny dočtu. Chybí mi čtyři, do kterých se mi vůbec nechce (jednu jsem si teď půjčila v knihovně, tak se k tomu musím odhodlat ji přečíst). Já myslím, že je to dobrý. ALE ... Mám už kompletní všechny rozbory knížek - většina je od lidí, kteří už dávno odmaturovali.

Zvolit si volitelné předměty na příští ročník

Předměty jsem si někdy v březnu/dubnu zvolila, protože jsem musela. A na začátku letošního školního roku jsem si podala žádost o přestup na jiný předmět, protože až o prázdninách jsem se absolutně pevně rozhodla, z čeho budu maturovat.


Když se na to tak zpětně dívám, asi bych se měla stydět. Vždyť jsem nesplnila jediný cíl. Ani ty knížky jsem nějak nezvládla o prázdninách přečíst, ale v té době jsem zrovna moc na čtení chuť neměla. Jazykové zkoušky jsem pouze odsunula. Vysoká je jen otázka času, kdy mi začne téct do bot, protože já samozřejmě nechávám všechno na poslední chvíli. Už jsem vám vyprávěla, kdy jsem si dávala přihlášku na střední školu? Byl to ten poslední možný týden, kdy ještě přijímali přihlášky, a asi tak den/dva před definitivním datem.

Pro velký úspěch mých (ne)splněných cílů za třeťák jsem si řekla, že si dám cíle, kterých chci a musím dosáhnout v letošním školním roce.


Odmaturovat

To bych asi měla. Víte, já z maturity vůbec nějak nešílím. Věřím, že ji zvládnu, a pokud ne, tak mám ještě další dva pokusy. To není jako, když jsem měla psát přijímačky na střední školu. Z toho jsem byla neskutečně vyklepaná, jelikož jsem neslyšela nic jiného než: "Máš jen jednu možnost, jestli to pokazíš, zbydou na tebe ty zbytky ve druhém kole. Nesmíš to zkazit!" To člověku na klidu nijak nepřidá. Co takhle slyšet, že bych to zvládla? To taky, ale stejně tu byly ty narážky, pokud bych přijímačky neudělala. Proto jsem se zařekla a chtěla všem vytřít zrak tím, že se na gymnázium dostanu. A já jsem se dostala a na jaře zde budu maturovat. Ohledně maturity slyším jen, že to zvládnu, a prakticky to doma zatím nikdo neřeší. Zatím.

Dostat se na vysokou školu

Mám jich vybráno několik a na jednu jsem prakticky přijatá, protože tam rozhodují známky z chemie a matiky, takže v tomhle ohledu jsem za vodou. Avšak není to ta, kde bych chtěla bezprostředně studovat, já tam prakticky nechci studovat, ale nechci ztratit status studenta, kdyby mi jiné školy nevyšly. Ale už vím, co mě baví a čemu bych se chtěla dál věnovat. Teď posledních pár dní vede jedna určitá škola, kde jsem si vybrala i konkrétní obor, tak uvidím, jestli mi to vydrží. Myslím, že jo, protože to je něco, co mě baví a zajímá a má to i budoucnost, tudíž je tu šance, že najdu zaměstnání.

A jaké jsou vaše cíle?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mushroom Mushroom | Web | 7. října 2018 v 10:32 | Reagovat

Ach jaj, byla jsi moje poslední naděje, že nebudu úplně poslední kdo si vybere školu :D Ale tímto jsem asi zase prohrála.. :D Moje cíle jsou vlastně úplně stejný, a řekla bych že i většiny dalších maturantů. Hodně štěstí přeju, tu maturitu snad zvládnem! :D

2 Lenka Lenka | Web | 9. října 2018 v 16:04 | Reagovat

Vysokou jsem vybírala v dubnu:D a pořád jsem nebyla si nebyla jistá :D. Leden/únor,když to všichni řešili, tak jsem to neřešila, ale pak mi došlo v dubnu a co jako budu dělat v září ? :D A už jsem to začala řešit:D.

Hodně štěstí s maturitou a aby ses dostala na vysokou školu! :)

3 zamotana zamotana | Web | 12. října 2018 v 17:37 | Reagovat

Držím palce, ať se tentokrát cíle vyplní do puntíku :) Já teď jdu do třeťáku a cíle mám podobné jako jsi měla ty, až na zkoušky z angličtiny, na ty si ještě úplně netroufám. Ale takhle nerozhodná jsem pořád. Tak uvidím, jestli do konce školního roku na něco přijdu :D

4 Niky mirth Niky mirth | Web | 13. října 2018 v 8:27 | Reagovat

Také držím palce, ať se ti všechny cíle podaří vyplnit! A užívej posledního roku na střední!

5 neverbealone neverbealone | Web | 15. října 2018 v 17:23 | Reagovat

Dost podobný článek jsem ve svém maturitním ročníku taky psala. Byla jsem ze všeho vystresovaná a bála jsem se neúspěchu, že jsem si říkala, jak to sakra všechno zvládnu. A hele .. ono se to všechno vyplnilo a mě teď čekají státnice a bakalářka a další stres :D ale i to určitě zase zvládnu. Takže vůbec nestresuj, že si zatím cíle nesplnila, protože přesně, jak píšeš, jakmile ti začne téct do bot, všechno půjde :) držím palce!!

6 nika nika | Web | 26. října 2018 v 20:23 | Reagovat

Je super, že se cítíš šťastná, moc dobře se to čte :) Nemusíš se stydět za to, že jsi to nesplnila. Něco málo se ti přeci povedlo a to je důležitý :) Nastavit si cíle je super, ale nesmíme pak na sebe být naštvaní a zklamaní sami ze sebe, protože se nám nepodařilo je splnit.
Každopádně držím palce, ať se ti podaří odmaturovat i dostat na VŠ! :)

7 Misaki Misaki | Web | 27. října 2018 v 12:11 | Reagovat

Tak to já mám jen jediný cíl - nezbláznit se z druhého ročníku na VŠ :D..Jo a taky bych si měla vymyslet téma na bakalářku, mě ale ovšem vůbec nic nenapadá a pořád si říkám, že je času dost, i když to do konce tohodle školního roku musíme mít vybraný. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama