Leden 2018

Kvůli takovým drobným detailům stojí za to jít do školy.

28. ledna 2018 v 19:38 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Přišla jsem na to, že mi v neděli nějak nevychází včasné vydávání článků. Ale to je asi jedno.

Vysvětlení názvu - Kvůli takovým drobným detailům stojí za to jít do školy.
Určitě to znáte všichni. Zazvoní budík a vy musíte vstávat. Říkáte si, že do té školy nepůjdete, ale stejně se zvednete oblečete a vyrazíte na cestu. Proč? Mám malou teorii. Je tam vždycky něco, kvůli čemu má cenu vstát a jít do té školy. Jsou to hlavně takové ty drobné detaily. Možná že to u vás neplatí, ale já a pár lidí to tak máme. Co vy?

Moje dva týdny v kostce -
15.1. - 21.1.
Byl to opět jeden z více nabitých týdnů.
Volný čas jsem prokládala učením na různé testy.
Pondělí bylo ještě pohodové. Pouze nám učitelka oznámila test z chemie na další pondělí.
V úterý jsme psali test z matiky, který u mě dopadl velmi dobře. Pak jsem měla večer němčinu, na kterou se mi vůbec nechtělo. Málem jsem tam nešla, ale nakonec jsem se překonala.
Už to začíná. Středa ve škole byla opět děsná. Ale večer byl fajn, jelikož jsem se s jednou holkou ze školy domluvila, že půjdeme bruslit na stadion. Nestála jsem na tom několik let. Spadla jsem jenom jednou a velice elegantně, jako kdybych si na ten led sedla. Když jsem bruslila, tak jsem kolem sebe máchala rukama, abych udržela rovnováhu a omylem praštila pár lidí, kterým to nejspíš nevadilo.
Ve čtvrtek večer jsem měla pro změnu step. Moje nohy si zoufaly.
V pátek večer jsem měla vystoupení se stepem, které byly dvě za sebou. To druhé se mi moc nepovedlo.
V sobotu jsem celý den byla s babi v Praze. Podívaly jsme se do Metropole a pak šly na muzikál Muž se železnou maskou - lístky jsem dostala v září k svátku. Byl to skvělý a zároveň vyčerpávající den.
V neděli dopoledne jsem jela s kamarádkou nakupovat a odpoledne pak šla s přítelem na procházku. Domů jsem přijela celá promrzlá, ale i tak to byl skvělý den.
Takže víkend se opravdu moc povedl a moc jsem si ho užila.

22.1. - 28.1.
V pondělí jsem nešla do školy, protože jsme psali výše zmíněný test z chemie. Já tu látku, z které se psalo, naprosto nepobírala. Mám tam dobré známky, tak jsem si to nechtěla pokazit a naštvat učitelku tím, že jsem se vykašlala se na to učit, tudíž jsem tam nešla.
V úterý byl hojný den na známky - zkoušení z dějepisu, test z angličtiny a čtvrtletka z matiky. Po škole se mi nechtělo jít na němčinu, tak jsme zůstala doma.
Ve středu nás ve třídě bylo 14, což bylo skvělý, jelikož normálně nás je 31 a ta třída je děsně narvaná. Večer jsem šla opět bruslit. Ještě mezi tím jsem měla mít první hodinu angličtiny po hodně dlouhé době, ale učitelka to na poslední chvíli zrušila.
Ve čtvrtek jsem jela se třídou na veletrh vysokých škol do Prahy. Slyšeli jste o tom? Byla tam hlava na hlavě a rozchod nám připadal až moc dlouhý. Když jsem se podívala na dvě školy, o který mám zájem, chodila jsem pak s holkami a předstíraly zájem o všelijaké možné školy, abychom si pak mohly vzít nějaké ty jejich věci. Následně můj vlak domů měl jako naschvál 20 minut zpoždění, takže jsem přilétla domů. Převlékla se. Narychlo do sebe naházela jídlo a hnala na autobus. Z něho jsem se pak doplazila na step. Následně opět na vlak, za kterého jsem šla velmi rychle, abych co nejdřív byla doma. Když jsem dorazila k domu, opřela jsem se o futra a vydýchávala se. Nehorázně mě totiž bolely nohy. Bruslení z předešlého dne + celý den na nohách + rychlá chůze z vlaku a na autobus + step -> to všechno si vybere svou daň.
Pátek byl opět takový pohodový den. Naštěstí.
Sobota byla opět proflákaným dnem v posteli.
A v neděli jsem se viděla s přítelem. Ano, vidíme se opravdu hodně - myšleno ironicky. Sice se vidíme každý den ráno před školou, ale jinak moc času není.

Co vaše dva uplynulé týdny?


Moje cíle, které jsem si dala na začátku třeťáku

21. ledna 2018 v 19:22 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Tenhle týden byl opět náročný, ale i tak jsem tu s novým článkem.
Úplně jsem se zhrozila, když jsem si uvědomila, že jsem sem nenapsala kraťoučký seznam cílů, které jsem si vytyčila na začátku tohoto školního roku. Jsou to dlouhodobé cíle, které se všechny nějakým způsobem týkají vzdělání a mám pocit, že se všech dá nějakým způsobem dosáhnout. Samozřejmě ne všechny v tomto ročníku splním.
A jaké tedy jsou?

Udělat mezinárodní jazykové zkoušky z angličtiny

Je docela vtipné, že zrovna já jsem si stanovila takový cíl. Jazyky zrovna nejsou pro mě to pravé ořechové. Podle mě jsem v angličtině udělala obrovský pokrok, co jsem na střední. Chtěla bych se zlepšovat dál a možná jednou. Kdo ví? Možná jednou si ty zkoušky udělám a uspěji. Doufám.

Přijít na to, na jakou vysokou školu bych chtěla jít a co bych v budoucnu chtěla dělat

Stanovila jsem si, že do konce třeťáku bych si chtěla vybrat vysokou, o které bych mohla prohlásit: "Tam chci!" Až se rozhodnu pro nějakou tu vysokou pak už je to malý krůček rozhodnout se, co bych chtěla dělat. Zatím jsme ve fázi - To mě nebaví. To opravdu nechci dál studovat. To nic neexistuje, co bych chtěla dál studovat?
Samozřejmě že až si budu jednou podávat přihlášky na vysokou, tak si jich podám opravdu hodně, abych měla šanci se někam dostat. Ale vědět, čím bych chtěla být, by nebylo k zahození.
No, snad na to přijdu.


Přečíst knížky k maturitě

Byla bych moc ráda, kdybych do konce ročníku stihla přečíst všechny mnou vybrané knížky. Jak víte má jich být dvacet. Zatím mám přečteno 9 z nich - a to ne ani ne z dvaceti, jelikož mi do seznamu stále dvě chybí. Teď jsem se zasekla na místě, jelikož čtu knížky k Vánocům a vůbec se mi k té maturitě číst nechtějí. Vůbec ničím mě nelákají, takže se do čtení nutím.


Zvolit si volitelné předměty na příští ročník

Tohle není nijak starý cíl. Vznikl teď v lednu, kdy nám naše třídní učitelka oznámila, že bychom si měli vybrat 4 předměty v závislosti na tom, z čeho chceme maturovat a jít dál studovat. Já samozřejmě nevím, co bych chtěla jít dál studovat - viz výše. Ale o maturitě mám takovou mlhavou představu. Takže jsem se nějak rozhodla. V březnu proběhne druhé kolo, kdy si vybereme z těch nejžádanějších, a bude to.


První sweet little sunday v roce 2018

14. ledna 2018 v 19:21 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Jak jste se měli poslední dva týdny?

Vysvětlení názvu - Myslím, že název mluví za vše.

Moje dva týdny v kostce -
1.1. - 7.1.
V pondělí k nám přijela kamarádka,která u nás do úterka přespala, takže to byl fajn začátek nového roku.
V úterý jsem ještě k večeru měla němčinu.
Ve středu se už šlo do školy. To byl den! Pominu, že jsem ve škole musela přetrpět pět jazyků. Z toho byla dvakrát čeština a taky dvakrát angličtina. Zeměpis nebral konce. A já se po tom všem těšila domů. Nasedla jsem do vlaku. Zastavíme na první zastávce a stojíme a stojíme. Najednou přijde průvodčí a sdělí nám, že na trati jsou popadané stromy, které se musí odklidit, a nikdo neví, jak dlouho to bude trvat. Volám mamině. Ta mi řekne, abych počkala, že to určitě za chvilku pojede. Po dvaceti minutách volám mamině znova, jestli by pro mě tatí nepřijel. Mamina mi poví, že tatí jede do města koupit tvárnice, takže mě nabere. S tatím jede i sestřička, když se dozvěděla, že tatí mě cestou nabere. Koupíme tvárnice a chceme jet domů, ale auto nejede. Roztlačíme ho a stále nic. Voláme mamině, aby přijela s novým autem které ještě nikdy neřídila. Mamina tedy přijede. Startovacími kabely zprovozníme druhé auto a konečně můžeme jet domů. Mimochodem ve škole jsem skončila ve tři čtvrtě na tři a domů jsem se dostala tak v šest.
Čtvrtek byl lepší. Ve škole jsem měla pět hodin a domů se dostala bez potíží. Večer jsem měla step, který jsem si opět užila.
Pátek byl takový zvláštní den. Možná že to bude tou změnou rozvrhu. Nevím. Každopádně já jsem celý den nehorázně perlila. Vystřelila jsem si ze spolužačky ale takovým legendárním způsobem. Ono se to přímo nabízelo. Někdy mám takové dny.
V sobotu jsem byla doma a stepovala. Párkrát jsem si sjela sestavu, se kterou budeme příští pátek vystupovat, ale hlavně jsem trénovala část sestavy, která se učila na podzim na jednom semináři, kde jsem nebyla. Vůbec jsem jí neuměla a trenérka chce v ní dál pokračovat. Takže jsme se jí učila a naučila. Mám z toho radost.
V neděli jsme opět odpočívala, četla a učila se.

8.1. - 14.1.
V pondělí se nic moc nedělo a já neměla zrovna moc dobrou náladu kvůli jediný určitý věci. Naštěstí se to vyřešilo a já v úterý měla opět dobrou náladu ve stylu, ráno, než začne vyučování, jsem ve třídě zpívala nahlas písničky, které jse v tu chvíli poslouchala ve sluchátkách. Spolužákovi, který byl se mnou ve třídě, to nijak nevadilo. Po škole jsem pak měla němčinu. A přiznám se vám, že mě to nebaví.
Středa. To byl zase den. Škoda slov.
Ve čtvrtek se ve škole nic moc nedělo. Jen jsme měli laborky z chemie, kde celou třídu zasmradili jodem a moje skupinka opět skončila jako první, takže jsem stihla o hodinu dřívější vlak.
V pátek jsem nešla do školy, ale k doktorce. Nemělo cenu se vracet zpátky do školy, jelikož jsme stejně měli jen tři hodiny. K večeru jsem pak zašla s přítelem na jídlo.
V sobotu dopoledne jsem stepovala. Opět. Bylo to opravdu dobrý. Akorát mám pocit, že ten stepař, který nás tentokrát učil, se nejvíc zaměřoval na mě, jelikož mi to moc nešlo. Pokračovali jsme v té sestavě, kterou jsem se minulou sobotu tak pilně učila. A opět mám něco, co se musím naučit.
Dnešní neděle byla opět stejná jako vždycky. Učila jsem se. Četla si. Něco udělala.
Filmy za rok 2017

7. ledna 2018 v 18:54 | Andey |  FILMS | BOOKS | SERIALS
AHOJ
Jak minulý rok tak i letos vás seznámím s filmy, na kterých jsem během roku byla v kině. Opět uvedu anotace z ČSFD, svůj vlastní názor a samozřejmě měsíc, ve kterém jsem daný film viděla.

leden - La La Land

|ANOTACE| V Los Angeles, městě plném nadějí a hvězd, Sebastian náhodou potkává Miu a spolu se vydávají daleko za hranice stereotypní každodennosti - do pohádkové země splněných snů La La Landu. Talentovaného jazzového pianistu a nadějnou herečku čeká vzrušující dobrodružství, které se ani náhodou nepodobá jejich skutečným životům. On už nebude muset hrát po zastrčených nočních barech pro lidi, kteří jej neposlouchají, a jí po jednom z četných neúspěšných konkurzů zavolají, že mají pro ni vysněnou filmovou roli. Osud to zařídil tak, že spolu se dostanou tam, kam by se jeden bez druhého nikdy nedostali. Jsou bláznivě zamilovaní a jejich cesta právě začíná...

|MŮJ NÁZOR| Jde o muzikál, ve kterém jsou strašně chytlavé písničky. Mně se to neskutečně líbilo. Ale ten konec. Ten mě zničil. Vůbec jsem to nečekala.


březen - Logan: Wolverine

|ANOTACE|Wolverine se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X, který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura, dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru "do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti.

|MŮJ NÁZOR| Nejsem obdivovatelka takových filmů. Šla jsem na něj, jelikož kamarádka chtěla oslavit narozeniny tím, že půjdeme na tenhle film. Takže jak se píše v Havranovi: "Nevermore."


břežen - Kráska a zvíře

|ANOTACE| V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince.

|MŮJ NÁZOR| Na tenhle film jsem se strašně těšila. Kreslenou pohádku Krásku a zvíře mám strašně ráda a tuhle mám ještě raději. Takže já jsem s ním naprosto spokojená.


červen - Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

|ANOTACE|V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara, kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou, geniální a krásnou astronomku, a Henryho, tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit.

|MŮJ NÁZOR| Popravdě? Nic moc. Film je strašně přeumělkovaný. Nacpali tam spoustu nových postav naprosto zbytečně. Už se mi to zdá prostě moc. A ještě k tomu jsou tam nesrovnalosti. Např. Ve druhém díle se říká, že Jack dostal ten svůj kompas od Kalipsó. A v tomhle je, že ho dostal od svého bývalého kapitána.


červenec - Mumie

|ANOTACE| Začněme v Egyptě před dvěma tisíci lety, kde se velmi ambiciózní princezna Ahmanet chystala na převzetí vlády v zemi po svém otci a pro naplnění svého cíle se neváhala spojit s temnými sílami a provádět věci, z nichž tuhla krev v žilách. Potrestali ji mumifikací zaživa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel. Jenže našel. O dva tisíce let později se v místě jejího věčného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton a archeoložka Jenny Halsey. Ti nešťastnou náhodou objevili Ahmanetin sarkofág, který nechala Jenny urychleně převézt do Londýna k dalšímu zkoumání. Jenny totiž pracuje pro tajnou organizaci Prodigium, jejímž posláním je pronásledování a odchyt těch nejnebezpečnějších monster. Ředitel Prodigia Dr. Jekyll má v tomto směru poměrně bohaté zkušenosti. Jenže letadlo převážející mumii prokleté princezny až na místo určení nedoletí, ale zřítí se k zemi krátce před přistáním. Nickovi se jako zázrakem podaří katastrofu přežít, brzy ale zjistí, že smrt v troskách letadla by pro něj byla mnohem lepším řešením. Princezna Ahmanet se totiž díky jeho neuváženým činům probudila a touží po nadvládě nad světem. K tomu ale potřebuje i svého domnělého osvoboditele - Nicka.

|MŮJ NÁZOR| Je to naprosto dokonalý film! Strašně moc se mi líbil a nemám, co bych mu vytkla. A ten konec! Z něho usuzuji, že možná bude pokračování.


srpen - Valerian a město tisíce planet

|ANOTACE|Vítejte ve 28. Století. Valerian a Loreline jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Když zamíří do ohromného mezigalaktického města Alpha, kde spolu po staletí žijí tvorové ze všech koutů galaxie, je jasné, že se tu děje něco nekalého. Aby odhalili tajemnou sílu, která ohrožuje pokojné soužití nejen Alphy, ale celého vesmíru, musí se Laureline s Valerianem pustit do závodu s časem a vypravit se až do samého středu téhle fascinující vesmírné stanice.

|MŮJ NÁZOR| Skvělé grafické provedení. Zajímavý děj. Opět další film, který se mi moc líbil. Nevím, co dalšího bych vám němu měla napsat. Pokud máte rádi sci-fi, tak je to něco pro vás.


prosinec - 7 životů

|ANOTACE|Sedm životů, sedm sester, jedna společná identita. Originální akční sci-fi thriller o sedmi identických sestrách, které tají svou existenci před okolním světem. Dokud jedna z nich nezmizí. Přelidněný svět roku 2073 se řídí drastickým zákonem jednoho dítěte na rodinu. Pokud úřady objeví přestupek, mladší sourozenec je nesmlouvavě odebrán. V jednom bytě se ale už třicet let skrývá a žije sedm sester. Vypadají stejně, přesto je každá jiná a každá je svá. Všechny dohromady pak mají jednu identitu pro pohyb venku, kde vystupují jako jedna osoba a žijí jeden společný oficiální život. Chodí do školy, do práce, s kolegy do baru, vztahy pouze na jednu noc. Každá ze sester chodí ven jeden den v týdnu. Pondělí vychází v pondělí, Úterý v úterý a tak dále až je řada na Neděli. Jejich systém funguje po mnoho let skvěle. Až do toho dne, kdy se Pondělí nevrátí domů. Šest zbylých sester musí opustit svůj úkryt a zjistit, co se stalo. Jakákoliv chyba je ale může prozradit a jejich život se z pevného klidného řádu mění v napínavou futuristickou akci plnou adrenalinu a nečekaných momentů.

|MŮJ NÁZOR| Když jsem na film šla, od kamarádky jsem věděla, co se tam bude dít, kdo je zradí ... Nijak mi to však nevadilo, jelikož to vyprávění bylo v útržcích a znělo to zajímavě. A opravdu do zajímavý bylo. Další pohled na přelidněnou budoucnost. Trochu jsem měla zmatek v tom, která z dívek je jaký den. Orientovala jsem se asi tak ve třech, čtyřek a zbyvající se mi míchaly.


prosinec - Vražda v Orient expresu

|ANOTACE|To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří.

|MŮJ NÁZOR| Byla jsem na něj se třídou těsně před Vánoci. Opět to byl luxusní film. Moc se mi líbil a doporučuji.


Shrnutí roku 2017

1. ledna 2018 v 0:01 | Andey |  MY DIARY

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!

Ať je rok 2018 ještě lepší než ten minulý.

Jakmile končí nějaký rok, tak je mi z toho smutno. Nevím proč. Pro mě to nemá nějaký hluboký význam. Stále pokračuji v tom svém a nic moc se nemění. Žádná novoroční předsevzetí nemám. Ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že něco hezkého končí.
Když končil rok 2016, myslela jsem si, že ho nic nepřekoná. Ale jak je u mě zvykem, opak byl pravdou. Rok 2017 jsem si opravdu nehorázně užila. Bylo to něco. Jako jízda na šílené horské dráze. Jsem s ním na 100% spokojená. Cestovala jsem. Poznala nové lidi. Zamilovala se. Mám na rok 2017 jen samé dobré vzpomínky.

A teď malé shrnutí uplynulého roku.

V lednu se událo několik zajímavých věcí. První z nich byla moje závěrečná v tanečních, která byla velice zajímavá. Už vám tady nebudu popisovat celé moje taneční i se závěrečnou, jelikož jsem to už všechno sepsala ZDE. Ke konci měsíce jsem měla svoje první vystoupení se stepem. A samozřejmě poslední den bylo pololetní vysvědčení.
V únoru byly jarní prázdniny, kdy jsme poprvé zašli na metrovou pizzu. Ve škole nám nenechali chvilku oddychu.
V březnu jsem šla na skautský ples, i když žádná skautka vůbec nejsem. Ale řekla jsem si, proč ne. Bylo to zase něco neobvyklého. Taky jsem byla několikrát v kině - asi dvakrát.
Na konci dubna jsme uspořádali u mě doma filmovou noc a bylo to vážně dobrý. Jinak škola si samozřejmě nedala pokoj.
V květnu se dělo věcí. Byl festival stepu a hned následující víkend jsem jela se školou do Skotska Domluvila jsem se s kamarádkou, že pojedeme společně a bylo to strašně super. Články o Skotsku jsou ZDE, ZDE a ZDE.
Poslední týden června jsem strávila s babi v Portugalsku - článek je ZDE.
V červenci jsem byla na týdenním stepařském soustředěním - článek je ZDE - a jezdila na různé výlety.
V srpnu jsem byla na pár dní v Rakousku - článek je ZDE - a opět jezdila na nějaké ty výlety.
V září jsem začala chodit do třeťáku a opět stepovat. Byl to poklidný měsíc a nic moc se nedělo.
V říjnu jsem byla na Humbooku - článek je ZDE. Podnikla něco s kamarády. Byly podzimní prázdniny. Takže tenhle měsíc jsem si opravdu užila.
I listopad jsem si náležitě užila. Měsíc začal moc krásně a celý se nesl ve spokojeném duchu. Byla jsem na maturáku, což byl takový spontánní nápad, který se velmi vyvedl.
Prosinec jsem si taky velmi užila. Byla jsem dvakrát v kině i na nějakém tom plese. Vánoční prázdniny jsem pěkně započala a další dny jsem si náležitě užívala. Splnila jsem si, co jsem si dala za úkol - odpočinout si o vánočních prázdninách.
Prostě poslední dva měsíce se velmi vyvedly, tak jako celý uplynulý rok.