Listopad 2017

Co je lepšího než spontánní nápady?

Neděle v 20:34 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Přiznávám se, že jsem dnešní sweet little sunday začala sepisovat až tuhle středu večer, takže mi určitě něco z toho vypadlo.
Každopádně musím říct, že za tyhle dva týdny se stalo nehorázně moc věcí, které jsem VŮBEC neplánovala. Prostě se najednou objevili. Všechny však byly velice pěkné a příjemné!!!
Já jsem si tyhle dva týdny tak neskutečně moc užila a doufám, že takové budou i ty další.

Vysvětlení názvu - Co je lepšího než spontánní nápady?
Takových spontánních nápadů jsem za poslední dobu měla několik. Z takových akcí jsou nejlepší zážitky.

Moje dva týdny v kostce -
30.10. - 5.11.
V pondělí se určitě nic nedělo, jelikož v ten den se nikdy nic moc extra neděje.
V úterý jsem opět byla na němčině a stejně se asi nic extra nedělo. Jak jsem psala výše, moc si to nepamatuji.
Ve středu a ve čtvrtek jsem byla doma sama, co bylo naprosto super. A od čtvrtka se potýkám s výlukou vlaků. Kdybyste mě viděli, jak jsem opět nadávala na nelogické uvažování ČD.
Ve středu se asi taky nic významného nedělo. Jen jsem po škole doučovala. Pak byla doma sama a strávila nějaký čas na počítači.
Ve čtvrtek jsme psali první čtvrtletku z matiky. Abyste pochopili, my jsme unikát. Řekněte mi, kdo ještě píše tři čtvrtletky za pololetí? Jen my. A dostala jsem z ní dvojku, což je super. Pak jsme měli laborky z chemie a nakonec večer jsem jela na step, kde jsem opět dostala pěkně do těla.
V pátek jsme psali z biologie a dopadlo to taky dobře. A jinak nic moc se nedělo. Doma jsem pak odpočívala.
V sobotu jsme jeli do Německa nakupovat a neděle byla opět normální - čtení, válení se, učení.

6.11 - 12.11.
V pondělí se nic významného nedělo, jen jsme psali z angličtiny.
V úterý jsem měla opět němčinu, ale tentokrát se mi tam moc nechtělo.
Středa, to byl den. ... Začnu tím, co se dělo ve škole. Spolužák přišel s tím, že má ještě jeden volný lístek na páteční maturák, tak kdo by chtěl jít. Jelikož tam šly kamarádky, tak jsme si řekla, že půjdu taky. A po škole jsem si to nehorázně užila a rozhodla jsem se, že si to nechám pro sebe.
Ve čtvrtek jsem měla jen pět hodin a večer pak step. Já ho zbožňuji. Chodí tam naprosto skvělí lidé a je tam děsná sranda, takže tam chodím moc ráda a zároveň mě to i baví. Nehorázně si to užívám.

A nakonec nastala pátek. Takže ... ve škole jsem se dohadovala s učitelkou na biologii, aby mě vyzkoušela. Nevyzkoušela mě. Kdo jiný se hádá s učiteli, aby ho vyzkoušeli? Asi jenom já. Pak jsme s kamarádkou o přestávce na oběd zkoumali ZOOT. Dopracovali jsme se k výsledku, že jsme si objednaly jedny stejné šaty. Ještě se nám tam taky líbila jedna krátká červená sukně do Áčka. Doma jsem se pak začala připravovat na maturák. Největší problém byl ten, které šaty si mám vzít. (Můj normální každodenní problém.) Pak chybělo jen udělat si vlasy a vyrazit. Z maturantů jsem tam nikoho osobně neznala, ale jinak tam bylo neskutečně známých lidí. Ještě hodinu před maturákem mi psal přítel, že sehnal volný lístek - mám pocit, že jich bylo hodně - a že jde taky. Takže to bylo takové milé překvapení.

V sobotu jsem se pěkně válela doma a četla knížku. Můj život se nijak nemění.
Dneska v neděli jsem se lehce podívala na školu a pak jela do města, kde jsem s kamarádkou a její maminou šla na bazar oblečení. Koupila jsem si kabát, šaty a boty. Já prostě nedokázala odolat.

Co vy jste zažili tyhle dva týdny?
Užijte si následující dny.


Sweater weather

5. listopadu 2017 v 18:52 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Spoustu lidí, tedy doufám, zná pojem sweater weather. Všude je přiřazováno k podzimu, kdy se začínají nosit svetry - od toho ten název. Ale pro mě tohle období nezačínám zářím, ale v tu chvíli, kdy teploměr klesne pod 10 stupňů, venku je zima, fouká vítr a nám nezbývá nic jiného než se teple obléct. V tu dobu - většinou začátkem listopadu - pro mě začíná sweater weather a končí společně se zimou. Tohle období mám neskutečně ráda, jak stylem oblíkání, počasím, ale i tím, že jsou Vánoce a moje narozeniny. A já se dneska s vámi podělím o to, co v takovém období nosím na sobě.


|SVETRY| Mám všelijaké svetry - jednobarevné, duhové, ve větší velikosti, přímo na tělo ...- nemusí to být jen ty, které se přetahují přes hlavu, ale mám i takové ty pletené rozevírací. Zbožňuji svetry a skoro na každou zimu si podřídím nejméně jeden nový - já za to nemůžu. Svetr se hodí jak k džínům, tak i k šatům.

|DŽÍNY| Ve skříni mám nehorázně moc džín a jsou rozděleny do různých období - když je teplo nosím tyhle, v zimě pak támhlety. Podle mě s džíny a svetrem vykouzlíte skvělý outfit, který můžete vzít prakticky kamkoliv.

|ŠATY| Ano, i v zimě nosím šaty. Mám - myslím - troje šaty, které jsou vyhrazené na zimu. Pod ně si vezmu punčocháče, na ně nějaký svetr a už můžu vyrazit. S tímto outfitem opět uděláte parádu.

|BOTY| Slabé plátěnky postupně vystřídávají teplejší boty. Mezi takové teplejší, ale ne úplně zimní patří - použiji maminy výraz - kopací boty. Vzdáleně vypadají jako martensky, ale ty to nejsou. Jsou černé. Vpředu mají šněrování a po stranách zipy. Jsou převážně gumové, takže se skvěle hodí do vody a zima v nich taky není. Ty nosím převážně v listopadu a mám je moc ráda. Mezi mé další oblíbené teplé - teď už opravdu zimní - boty patří jedny velmi teplé, černé na opravdu vysokém klínku s platformou, které už budu mít třetím rokem. V nich jsem se naučila tak skvěle chodit, mám v nich naprosto jistou nohu a dokážu v nich i běhat. Chtěla bych se poohlédnou ještě po nějakých podobných, jelikož bot není nikdy dost.

|NÁVLEKY NA NOHY| Návleky na nohy si beru na sebe jen výjimečně. Většinou, když jdu někam na celý den a vím, že nebudu nikde ve vnitř - např. vánoční trhy. Návleky mi byly velkým pomocníkem, když jsem v zimě chodila do tanečních. Na nohou jsem nosila kozačky a mezi jejich koncem a lemem šatů jsem právě nosila návleky a jaké mi bylo teplo. Vřele doporučuji.


|KABÁTY| Kabáty jsou u mě samozřejmostí. Už několik let nenosím zimní bundy - mám jednu na lyže, jednu takovou teplou párku a podzimní, ve které je teplo, když nefouká, a zima, když fouká, jinak pořád kabáty.

|NÁVLEKY NA RUCE| Nemyslím rukavice, ale takové ty návleky, ze kterých vám koukají prsty. Možná to někomu přijde strašně nepraktický, ale já nenávidím, když v rukavicích nemám cit v prstech. Když mám návleky, tak si je můžu přetáhnout přes prsty a je to.

|PLETENÁ ČEPICE S VELKOU BAMBULÍ PŘEPADLOU DOZADU| Jsem nehorázně ulítlá na pletené čepice s velkou bambulí, které přepadávají dozadu. Bohužel v poslední době už se takových moc nevidí a všude jsou takové ty s chlupatou koulí, která vám sedí na hlavě a odmítá se hnout. Já samozřejmě mám zásobu asi tak pěti čepic. Nemám ráda, když mi mrznou uši.

|ŠÁLODEKA| Chtěla jsem se zeptat. Znáte pojem šálodeka, nebo ho požívám jen já s kamarádkou? Podle nás je šálodeka naprostou nutností každého šatníku. Jde o dlouhou širokou šálu - tenká/tlustá to je na vás -, která se dá omotat kolem krku jako šála, zároveň ji můžete použít jako deku, přehoz přes ramena, či v nejkrajnějších případech jako polštářek.

|ŠÁLA| Pokud nemáte šálodeku, tak můžete využít i normální šály, kterých já mám taky docela dost. Nemám ráda, když mi táhne na krk, takže šála je nehorázně důležitá věc.

A to je, myslím, vše. Můžete si všimnout, že je zde hodně pletených věcí, pro které mám v zimě slabost.
Co vy nosíte v období sweater weather/zimě/od listopadu do konce zimy?