Listopad 2016

"Jen abys nezapomněla," řekl jsi a odešel.

27. listopadu 2016 v 20:35 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Nejdříve bych vám chtěla poděkovat za komentáře u minulého článku.
Někdy to člověk potřebuje ze sebe dostat a já nechápu, proč jsem to u dávno neudělala.

Můj týden v kostce - V pondělí jsme psali hned první hodinu čtvrtletku z matiky. Když jsem dostala zadání do ruky, tak moje myšlenky vypadaly nějak takhle: "Proboha to nevím. Jdu dál. Hele, to je tamto. No, konečně něco, co z části dávám." Tak snad to nedopadne zas až tak špatně. Pak jsem byla zkoušená z fyziky na věci, na který jsem chyběla, jelikož jsem chyběla asi tak na pět hodin kvůli doktorce - měla jsem zánět v těle. Ale mám z dva. Po škole jsem šla na doučování a pak na step, který mě nehorázně baví.

V úterý jsme psali z informatiky a můj test pobíhal stylem, že jsem málem prohodila počítač oknem, málem jsem rozflákala klávesnici, obviňovala počítat z toho, že nechce spolupracovat, psala test celý ty dvě hodiny, byla zoufalá, panikařila a ve finále dostala za tři. Pak jsme dostávali nazpátek testy z češtiny, z kterého mám jedničku.
Ten den jsem se taky těšila do tanečních, ale jen kvůli šatům, které jsem měla na sobě. A už jsem se i rozhodla, že do pokračovaček chodit nebudu.

Ve středu se nic zajímavého nedělo, jak si vzpomínám. Jinak domů jsem jela se spolužákem a opět to teda byla cesta. A stále nevím, co dál. Mám pocit, že stojím na mrtvém bodě a nejde se mi hnout dál.

Ráno jsme měli plavání, a když jsme skončili, měla jsem pocit, že do tý školy nedojdu, jak mě bolely nohy, ale nějak jsem to zvládla. Opět jsme psali z matiky, ale nepovinný. V polovině testu jsem prohlásila, že jsem v háji, a na to mi kamarádka odpověděla: "Pokud ty jsi v háji, tak já tuplem." Takže se obávám další známky z testu. Po škole jsme se učila na páteční test ze zeměpisu.
Taky byly třídní schůzky, které v mém případě dopadly dobře. Co u vás?

V pátek se psalo ze zeměpisu a můj pocit je takový, že to byl nejlepší test z celého týdne. Jinak se nic zajímavého nedělo. Večer jsem si pak psala se spolužačkou, se kterou si v poslední době povídám víc, než minulý rok a odpočívala.

V sobotu jsem byla doma, odpočívala, četla, byla na počítači a pak odpoledne pomáhala tatímu vyrábět nábytek z palet.
No, a dneska jsem se učila, dělala úkol z matiky. Prostě normální neděle plná učení.

A jaký jste měli vy týden?

Prostě to musím napsat

24. listopadu 2016 v 21:18 | Andey |  MY IDEAS
AHOJ
Vím, že každý týden vydávám sweet little sunday kde vám popisuji svůj týden, ale svoje myšlenky - nebo jak to nazvat - nikam nepíšu a dneska mám chuť se vypovídat. Asi tyhle články budu vydávat častěji.

Kde bych tak začala? Pentatonix. Spolužačka mě nakazila vánočními písničkami od Pentatonixu a zrovna teď poslouchám jejich nejnovější písničku God Rest Ye Merry Getlemen. Ten konec je prostě nejvíc.
Jako další věcí jsou knížky. Od začátku školního roku ve škole šmelím knížky stylem, že si je od někoho půjčím a pak já někomu půjčím. Teď mám rozečtenou jednu dobrou knížku, kterou mi zrovna půjčila spolužačka.
Pak taky řeším dilema ve stylu, jestli mám pokračovat v tanečních. Tancování mě samo o sobě baví, ale ty taneční já nevím. Jak možná víte, mým parterem je můj kamarád, s kterým se známe od narození, a tady nastává jedna věc - nechci s ním chodit, ale nevím, jestli to ví všichni okolo a on.
Další věcí je otázka. Chtěli byste někdy vědět, co se honí určitému člověku hlavou, když se na vás dívá? Já bych moc ráda, ale pochybuji, že mi to někdy řekne.
Mám pocit, že jsem to tenhle týden ve škole nějak kazím, co se testů týče, tak snad to nedopadne, tak katastroficky, jak si myslím.
Už se vám někdy stane, že se stane to, co si představíte? Mě se to stává dost často, např. představím si s někým rozhovor o něčem a druhý den ten rozhovor vedu, ale s úplně jiným člověkem, ráno si říkám, že tohle bychom mohli probírat, a my to probíráme ... A mohla bych pokračovat dál.

To je asi pro tento článek všechno. Stejně jsem asi tak polovinu věcí zapomněla sem napsat, takže určitě bude další.


Zastav a prohraješ.

22. listopadu 2016 v 10:00 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Minulý týden jsem se vážně nezastavila a tenhle týden bude takový dozvuk toho všeho.

Vysvětlení názvu - Zastav a prohraješ.
Nějak takhle se cítím už nějakou dobu. Pořád mám co dělat, všichni po mně chtějí všechno, lidi si oblíbili mě postavit před hotovou věc a já si s tím pak mám poradit sama, jinak je to špatně. Vzpomínáte si, jak jsem jednou psala, že téma druhé prodloužené jsou filmové postavy? Chtěla jsem jít za Srdcovou královnu, ale to jsem pak zavrhla - moc pracné, tak jsem chtěla jí za jednu postav od Tima Burtona a co na to kamarád, který mě to nechal vymýšlet samotnou? Nechtěl. Já se snažila najít lukrativní postavy a nic lehkého to nebylo a on na to nic neřekl, a tak jsem se v pátek naštvala a oznámila mu, že jdeme za postavy ze Snídaňového klubu. (Viděli jste ten film?) Nejvíc mě dostává fakt, že to byla banalita, která se ale musela vyřešit. A takhle je to pořád. Už jsem zhubla i 2kg. A to jsme se o víkendu dozvěděla, že do poloviny prosince mám odevzdat seminárku ze zeměpisu.
Prostě se snažím nacpat všechno, co chci stihnout, do intervalu dvaceti čtyř hodin. A daří se mi to?

Můj týden v kostce - V pondělí jsme neměli první 4 hodiny a místo toho jsme šli na film - už nikdy víc -, který skončil dřív než bylo plánováno, tak jsme měli ještě dvě hodiny volný a pak se normálně učili. Z němčiny jsem dostala jedničku a myslela si, že budu zkoušená z fyziky, ale nakonec ne. Po škole jsem šla normálně na doučování a pak na step.

V úterý jsme začínali o hodinu později, ale pro dojíždějící to není nic moc, protože tam stejně jsme o hodinu dřív. Psalo se z češtiny, z které mám jedničku. Večer jsme měla taneční, na které se mi vůbec nechtělo. Jak jsem mohla říct, že je to zábava? Není. Ted v tom vidím povinnost. Ještě jsem na tanečních dořešovala ten výlet do Prahy. Jak už jsem psala ZDE, někoho jsem i zaúkolovala a dělala seznam lidí.

Středa. O té se vám už rozepisovat nebudu, jelikož jsme ji podrobně popsala TADY. Ale ve zkratce - ráno v šest jsem vstala a vrátila se domů až v půl dvanáctý v noci, celý den jsem chodila po Praze a pak večer šla na představení.

Ve čtvrtek jsem šla s kamarádkou a její kamarádkou do kina na Fantastická zvířata a kde je najít. Viděli jste? Skvělý film. Prý bude pokračování a já pokračování ráda nemám, ale nechme se překvapit.

A kde jsem to byla v pátek? Že bych odpočívala, když jsem měla ředitelské volno? Ne. Byla jsem s maminou, babi a sestřičkou v obchoďáku, abych si ještě něco vybrala k Vánocům.

A co sobota? Jela jsem s kamarádkou nakupovat vánoční dárky, než v obchodech bude to davové šílenství. Jsem spokojená, jelikož mám všechny dárky nakoupené a ještě jsem si koupila moc pěkné náušnice - černé mašličky. Jo, mašličky - to je moje.

V neděli jsem se učila. Jaké to překvapení.

Tenhle týden nás čeká každý den nějaký test a zkoušení, tak mi prosím držte palce, ať to přežiji. Uff, když si představím, kolik toho je.

Tak takhle nějak to vypadá, když se učím.

Praha - listopad

18. listopadu 2016 v 11:49 | Andey |  TRAVELING
AHOJ
16.11. jsme byla se školou v Praze. Říkám si, že jsem v té Praze teď nějak často. Nemyslíte? Tak se pojďme podívat, co všechno jsem zažila.

Začalo to někdy v říjnu, kdy mi učitel řekl, že mám udělat seznam 15 lidí ze třídy, když chtějí jet do Prahy podívat se do Senátu a Poslanecké sněmovny. Tak jsem ho udělala - bylo nás 14. Za tu dobu se mi dva lidi odhlásili a jedna spolužačka byla mírně na mě naštvaná, jelikož se ten den zbytek třídy učil jen 3 hodiny a my v Praze strávili skoro celý den.

16.11. nastal den D. Do té doby jsem zaúkolovala pár lidí a já z toho měla hlavu všude kolem a dořešovala jsem to večer před tím v tanečních - jedna spolužačka měla koupit lístek, další dvě měli zajistit, aby do toho vagónu nastoupili všichni v čas, jelikož se mělo jet vlakem, kterým já normálně jezdím do školy, a já měla držet místa, ale nevyšlo to a my jeli o hodinu později. Dobrý. Nic se neděje.

Nejdříve jsme byli v Senátu, kde nám jen pustili film a dál nás nepustili. Pak jsme pokračovali do Poslanecké sněmovny, kde jsme si to i prošli a zjistili, že poslanci mají pohodlné židle a s kamarádkou bychom je chtěli do školy. Pěšky jsme se vydali na Staroměstské náměstí, kde jsme dostali rozchod na jídlo. S kamarádkou jsme prohlásili, že v těch předražených restauracích jíst nebudeme, a tak nás jedna spolužačka zavedla do Paladia, kde jsem ještě nikdy nebyla. Proboha, tam bylo lidí, obchody namačkané na sebe a fastfoody jakbysmet. S kamarádkou máme nepsané pravidlo, že já kupuji jídlo a ona hledá místo, a tak jsme to udělaly i ve středu. Musím říct, že na to, kolik tam bylo lidí, jsme byly úspěšné - já rychle koupila jídlo a kamarádka našla volný stůl.

Po jídle jsme se vydaly na zpět a o hodinu později už se jelo domů. S kamarádkou jsme se dívaly na Zloba - královna černé magie, tak cesta utekla rychle. Přijeli jsme v šest a já nepokračovala vlakem dál domů jako někdo, ale jela rychle na čínu, kterou jsem i rychle snědla, a v sedm měla sraz s maminou a babi, jelikož jsme šli na zimní stadion na představení.

Musím připomenout, že jsem měla na sobě to, v čem jsem byla celou dobu v Praze, a to byly šaty - měli jsme mít společenské oblečení. Zima mi ale nebyla, ale mamině jo, takže jsem jí dala ještě svojí šálu a rukavice a sama si nechala kabát a mazaně jsem si ráno vzala do kozaček návleky na nohy, což je velice dobrá věc.

Představení a přestávky tak protahovali, že jsme museli odejít o 40 minut dřív, jelikož by nám ujel vlak a my se neměly, jak dostat domů. Většina lidí odešla už o přestávce. Ale abyste si nemysleli, že se nám to nelíbilo ba naopak. Bylo to pěkné, ale domů jsme se nějak museli dostat a já už tam tak trochu i usínala. Byla jsem po tom celém dni na nohou nehorázně unavená. No, když vstáváte v šest, celý den chodíte po Praze a v půl dvanácté se vrátíte domů, kdo by unavený nebyl?

I přes to všechno to byl velmi užitý den.
Vím víc, než si myslíš.

13. listopadu 2016 v 21:04 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Tenhle týden jsem vůbec neměla náladu vydat nějaký článek a vlastně ani nebyl nápad.

Můj týden v kostce - V pondělí jsme první čtyři hodiny měli přednášku o první pomoci. Po škole jsem jela na angličtinu, kde jsem Angličanovi vysvětlovala 1. pomoc - anglicky - a podle všeho to pochopil. Sama nechápu, jak jsem to dokázala. Pak jsem jela na step. Tam vždycky dostanu do těla a nakonec mě čekala cesta domů.

Úterý. Co se dělo v úterý? Nic, nebo si to nepamatuji. Po škole jsem se tak trochu začetla do knížky, že jsem se málem nestihla připravit do tanečních, což bylo dost vtipné, jelikož to, co jsem si chtěla vzít nebylo tam, kde jsem předpokládala, že to je, tak jsem lítala po celém domě, abych to našla.

Ve středu jsem se pěkně po tanečních vyspala - příští týden to bude horší -, jelikož jsem jela na rovnátka, která mám v jiném městě, než kde bydlím nebo kam chodím do školy, a v naprosto úžasném čase (myšleno ironicky), že jsem celý den byla doma. Během dne jsem dostala zprávu od spolužáka, jak to že nejsem ve škole, a na to konto jsme si psali asi tak pět hodin. Nejhorší na tom je, že se v tom nevyznám. Někdy si píšeme jako teď ve středu a někdy si napíšeme pět vět a je to všechno. Někdy mě naprosto překvapí tím, jak mě zná, a on mě zná dost dobře (viz. název článku). A navzájem se štveme. Tak bych shrnula to, co je mezi námi do několika vět.

Ve čtvrtek jsme měli plavání. Tak tam sedím se čtyřmi spolužáky a říkáme: "Ještě máme pět minut, až v půl půjdeme do šaten." Nějak se nám nechtělo. Nakonec plavání bylo v pohodě. Opět jsem šla ke kamarádce domů a pak mě čekaly dva testy hned za sebou. Celý den jsem byla unavená od toho ranního plavání. Večer jsem pak dočetla knížu Silo. Četli jste?

V pátek jsem nebyla na prvních dvou hodinách, jelikož jsem měla zubařku. Spolužačka mi přinesla knížku. Přechod. Četli jste? Ve škole jsem se dozvěděla, že ne příští týden, ale až ten další píšeme čtyři testy a ne malé. Celý den byl takový ospalý a já šla doma brzo spát.

V sobot jsem byla doma a to je asi tak všechno, co se dělo.
Dneska jsme jeli k tetě, strejdovi, sestřenici a bratranci, jelikož měl narozeniny. Byla to taková ta rodinná oslava a bylo to super. Opět se jinak nic nedělo.

Užijte si příští týden.
Příští týden je sice státní svátek a pak v pátek máme ředitelské volno, jelikož nám ve škole dělají okna - jinak bychom ho neměli -, ale stejně se během týdne opět nezastavím. Ve středu dokonce nebudu celý den doma a to večer před tím mám taneční. Tomuhle se říkají vyhlídky.


My to chápeme a to stačí.

6. listopadu 2016 v 19:35 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Tenhle týden mě naprosto odrovnal a s úsměvem jsem vítala sobotu. Jaký byl váš týden?

Vysvětlení názvu - My to chápeme a to stačí.
S kamarádkou máme osobitý smysl pro humor a chápeme ho jenom my a ostatní se s tím musí nějak vyrovnat. Jsem ráda, že jsem na střední našla takovou kamarádku a nedovedu si představit, že bychom se nepotkaly. Mnozí nechápou ani naše ironické rozhovory, které nemůžete brát vážně, ale někdo to dělá, a jedním takovým rozhovorem jsme překopaly smysl zítřejší přednášky.

Můj týden v kostce - V pondělí jsem nešla do školy, jelikož jsem měla poslední vyšetření, kde jsem strávila 2 hodiny a to jen díky tomu, že jsem čekala v čekárně, a při tom ti lidi, kteří přišli po mně, už dávno byli. Pak jsem byla u doktorky odnést jí výsledky a nakonec konečně domů. Večer jsem pak měla jen step.

V úterý se psal test z literatury a dostali jsme zpátky diktáty. Oboje dopadlo dobře. Po škole jsem jela ke kadeřnici, která mi udělala moc pěkný účes a večer jsem už měla svoji první prodlouženou. Tady vám ji už popisovat nebudu, jelikož jsem jí popisovala ZDE.

Středa. Stále nechápu, jak jsem se odhodlala vylézt z té postele a jakým zázračným způsobem se dostala do školy a ještě první hodinu napsala test z fyziky, jestli dobře, to je druhá věc. Jen mi to řekněte, jak jsem to dokázala, protože já to stále nechápu. Celý den mě děsně bolely nohy a myslela jsem si, že ani nevylezu všechny ty schody nahoru, abych se dostala do jedné učebny. Domů jsem pak jela se spolužákem a stále plavu v tom, co mezi námi je. Doma jsem se podívala na angličtinu, kterou jsme stejně ve čtvrtek nepsali.

Čtvrtek. Vysvětlete mi, jak jsem se i ve čtvrtek odhodlala z té postele vylézt a dostat se do školy. Měli jsme první hodinu plavání, ale já jsem neplava, jelikož jsem měla ještě papír od doktorky. Pak jsme měli hodinu čas, tak jsem šla ke kamarádce domů. Na němčině jsem byla a hvězdu, jelikož ji umím dost dobře, tedy v rámci možností a učitelka mě má ráda, takže mi pochválila šaty a náramek a psala německá slovíčka na tabuli, ale to je detail. Ve škole jsme končili o hodinu dřív, což bylo super.

Pátek. Už se ptám pravdu naposledy. Jak jsem se dokázala vyhrabat z postele a dostat se do školy? Tyhle tři dny jsem byla nehorázně unavená a za to může prodloužená. Když nad tím, tak zpětně přemýšlím, tak se ve škole nic zajímavého nedělo. Už jste někdy jeli se 7 kluky z mého města? Předpokládám, že ne, ale já v pátek jo. Na mojí obranu já jsem si k nim nepřisedla, to oni ke mně. Tak jsem se opět dozvěděla něco zajímavého.
Byla jsem naprosto tak hotová, že jsem šla v půl deváté spát a těšila se, jak se pořádně vyspím. Ale naštvalo mě, když mamina po mně chtěla, abych v sobotu jela s babi a s tatím do Německa, jenže to znamená, že bych musela brzo vstávat, a já se celý ty tři dny těšila, až se pořádně vyspím, což jsem mamině dlouhou dobu vysvětlovala.

V sobotu jsem nikam nejela a pořádně se vyspala. Konečně. Odpoledne jsem pak jela na otočku do města si tam něco zařídit.

V neděli jsem byla doma, odpočívala a učila se. Prostě normální neděle. Konečně jsem pořádně pochopila matiku, jelikož když jsme ve škole na ty úkoly dělali cvičení, tak jsem to naprosto nechápala a kamarádka prohlásila, že máme problém, jelikož to nechápu. Problém jsem odstranila a přišla na to, že důvod toho, že jsem to nechápala byl ten, že jsem se na to ani jednou nepodívala, protože teď si v té matice musíte uvědomit spoustu věcí a správně je použít.

Užijte si příští týden.


Dojmy z tanečních

2. listopadu 2016 v 19:43 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Včera jsem měla svoji první prodlouženou. Byla to v pořadí 5. hodina a já jsem si pro vás nastřádala pocity, tak na ně jdeme.

1. lekce - Kdybych měla jedním slovem popsat moji přípravu na 1. hodinu, tak by to bylo - tobugán. Nahoře jsem nasedla, cestou mě různě upravovali a dole mě to vyhodilo s tím, že už musíme jet, aby kamarád na mě nečekal, ale bohužel mamina mě ještě nestihla namalovat, když jsem tohle slyšela, popadla jsem svojí tašku a vyrazila do auta, jelikož namalovat jsem opravdu nechtěla.
V šest jsem měla sraz s kamarádem, mým partnerem do tanečních, a vyrazili. Cestou jsme potkali kamarádku, s kterou jsem ty taneční plánovala a pak se slezla celá naše skupinka, kterou tam znám jedinou z celých tanečních.
Moje pocit byly takové, že jsem si opakovala svojí otázku: Co mě to zase napadlo? Kde já beru tak skvělý nápady. (myšleno ironicky) Odpovědí je, že nevím. Ale teď jsem odbočila. Nejdříve jsem se chtěla vypařit. Zmizet. Na všechno zapomenout a hodit to za hlavu, ale neudělala jsem to. Vydržela jsem a hned po první hodině zjistila, že to bude opravdu zábava a že jsem ráda, že tam chodím.

2. lekce - Příprava už nebyla taková hektická a na večer jsem se i těšila. Tatí mě opět hodil na šestou do města, kde už čekal kamarád a my opět vyrazili na hodinu. Pocit, že chci zmizet, sám zmizel a já se těšila na to, až budu moct tancovat. Děsila jsem se a děsím se toho, že se mi kroky ze stepu a z tanečních budou plést dohromady, ale naštěstí se to ještě nestalo. Lekci jsem si opět užila a těšila se na další.

3. lekce - Popravdě se mi na ní vůbec nechtělo jít, jelikož mi nebylo dobře, ale prohlásila jsem, že tam půjdu, protože jsme se měli učit otočky a já zase nejsem takový profík, abych vyšvihla otočku bez zkoušení. Taky se kupovali lístky na 1. prodlouženou. Jsem toho chlápka při kupování lístků tak zmátla, že si to nedovedete představit. To je tak, když gymnazista nakupuje lístky na prodlouženou aneb jak já dokážu skvěle zmást lidi, ale to byste museli vidět a opět odbočuji. Takže otočky. Otočka u blues - dobrý. 1. otočka u jivu /džajv/ - jde to. 2. otočka u jivu - jak to ta ženská dělá, dělám to dobře?. Pak jsme se točili ve valcu a v polce, což bylo dobrý, a přidalo se pár kroků do tanga. Takhle hodina mi sama o sobě dala zabrat.

4. lekce - Poslední lekce před prodlouženou. Byla to zábava. Otočky už jsem zvládala, takže to bylo v pohodě. jelikož druhý den byly prázdniny, chtěla jít naše parta do čajovny, kde měli plno, takže jsem skončili v jedné hospodě. Když pro mě tatí přijel a odvážel mě domů, měla jsem pocit, že je 21:45, ale ono bylo 22:45. Neskutečné, jak čas rychle utíká, když máte okolo sebe lidi, se kterými si rozumíte.

5. lekce = 1. prodloužená - Po škole jsem si jela nechat udělat účes ke kadeřnici. Moc se povedl. Od kamarádky jsem měla půjčený strašně pěkný šaty. Tmavě modrý s tylovou sukní. Bomba. Byla zábava, co vám budu povídat. Ale tancovat 3 hodiny v kuse bylo vážně něco a moje nohy protestovaly. Když se tancovalo, tak to bylo dobrý, ale když se skončilo, myslela jsem si, že se svezu na zem a budu tam sedět až do konce. Dneska mě tak děsně ještě bolí nohy, že když jsem měla ve škole vyjít všechny schody až nahoru, tak to byla vážně podívaná. Ale jinak to bylo vážně dobrý.

* Mám na vás otázku a chtěla bych znát váš názor. Jelikož téma druhé prodloužené jsou filmové postavy a my za nějakou musíme jít, tak mě napadlo jít za srdcovou královnu z Alenky v Říši divů. Co vy na to? Určitě budu ráda za váš názor či případné jiné nápady na kostým.


Doufám, že se článek líbil.

(pohled do mojí skříně plnou šatů a jedné košile)