Srpen 2016

Obrázkové citáty

25. srpna 2016 v 12:44 | Andey |  QUOTE
AHOJ
V minulém článku jste se divili, jak si všechno, co jsem za ten července dělala, dokážu zapamatovat a ještě k tomu dát data. Pravdou je, že jsem mazaná a každé shrnutí píšu průběžně, jelikož bych na konci měsíce nebyla schopná ze sebe dostat jediné slovo.
P.S. Nečekejte u mě článek ve stylu back to school, protože já na to moc nejsem a většinu věcí stejně nedodržuji. Já mám pro vás připravený jiný článek ohledně školy.
Ale teď k článku ...
Říkala jsem si, že sem ty obrázky dávat nebudu a ty citáty nějak přeložím, ale každý překlad byl divný, což se mi nelíbilo. Tak doufám, že nevadí, když jsou to anglické citáty z We Heart It.

Shrnutí července

18. srpna 2016 v 11:13 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
To ty prázdniny rychle utíkají, co? Já už jsem se konečně dostala k vydání tohoto článku, tak příjemné čtení.
Nebudu vám popisovat každý den za dnem, ale vyberu jen nějaké dny, kdy se pořádně něco dělo, i když ono se každý den něco dělo. Pořád jsem něco dělala a někde trajdala.
P.S. Nebojte se, že jsem za červenec nic vyfotila. Vyfotila, ale mám v plánu udělat poprázninový článek s fotkami.

1.7. nám oficiálně začaly prázdniny.
6.7. jsem byla s maminou a s tatím na výletě na prohlídce zámku. No, a nebyli bychom to my, kdybychom se opět nějak cestou někde neztratili a nezajeli si, ale nakonec jsme to v pohodě našli. Dali jsme si v cukrárně něco dobrého a pak šli na pohlídku zámku. Já zbožňuji prohlídky zámku a tam, kde jsme byli se mi moc líbilo.
7.7. jsem jela já, babi, sestřenice a bratranec do Prahy. Jeli jsme vlakem a náš cíl bylo zrcadlové bludiště na Petříně. Šli jsme přes Václavák, kde jsme se trošku zasekli, jelikož tam pouštěli bubliny a bratranec se sestřenicí se odtamtud nechtěli hnout. Sestřenice nakonec šla, ale u bratrance jsem musela zakročit. Bylo to nutné jinak, bychom se nikam nedostali. Cestou jsme se ještě zastavili na oběd a nakonec jeli lanovkou nahoru na Petřín. V zrcadlovém bludišti jsem už dost dlouho nebyla, takže jsem byla ráda, že tam jsem. Domů jsme se opět vraceli vlakem.
8.7. jsem si myslela, že budu v klidu odpočívat doma, ale ono ne. Mamina s tatím jeli do města, jelikož mamina musela na kontrolu, tak jsem si řekla, že pojedu s nimi, jelikož jsem mamině ještě nekoupila dárek k svátku. Dárky vždycky kupuji na poslední chvíli. No, a jako vždycky jsem nevěděla, co přesně chci, tak mě vyložili v centru města a já si udělala svoje pochůzky. Abyste pochopili, já se vždycky chci ve městě někam podívat, nebo něco obhlédnout, ale vždycky si řeknu, že to není důležité. No, a ten den jsem se podívala, kam budu chodit do tanečních, kde se dělá hot jóga, do nových hudebnin na desky, do knihkupectví (samozřejmě) a mamině koupit dárek. Musím říct, že jsem byla úspěšná. Zjistila jsem si všechno, kde co je.
11.7. jsem byla opět ve městě. A já si myslela, že když nechodím do školy, tak ve městě moc nebudu. Ale nebyla jsem sama, jako předtím, ale s babi. Byly jsme u doktora, jelikož jsem tam měla kontrolu, pak jsme prošly antikvariáty, až ve 4. mi vzali učebnice. Co s těmi učebnicemi bych doma dělala? Daly jsme si oběd nakonec jsme ještě zašly do papírnictví a já musela ještě do knihovny, kde jsem měla objednané knížky. Byl to dlouhý den a nehorázně mě bolely nohy, jelikož jsme pořád někde chodily. Pak jsme k večeru jeli za maminou.
12.7. jsem byla opět ve městě - překvapení! Dopoledne jsem byla doma a pak odpoledne jela s kamarádkou na hot jógu. Článek o ní si můžete přečíst ZDE.
13.7. jsme byla v zoo. Celkem nás bylo 10 - já, babi, strejda, sestřenice, bratranec, jejich sestřenice s bratrancem, babi a dědou a jeho bráchou. No, nebylo nás málo, ale bylo to super. Já takové výlety zbožňuji. A bylo to neplánované, s babi jsme se o tom dozvěděly v pondělí odpoledne. Pak ze zoo jsme jely s babi za maminou.
14.7. jsme byla s kamarádku ve městě (opět jako každý den). Jely jsme brzo ráno, abychom to všechno stihly. Zašly jsme si tam na snídani a pak jsme měly v plánu, že půjdeme na výstavu, ale nenašly jsme ji, takže jsme skončily v obchoďáku. Byly jsme v knihkupectví, kde prodávají i desky a já jsem si jich tam pár vyhlídla. Pak jsme tak různě prošly ještě nějaké obchody a já si koupila batoh a měla za úkol koupit strejdovi přání k narozeninám, jelikož v pátek měl narozeninovou oslavu. Kamarádka mi nabídla, jestli nechci jet za maminou, jelikož slyšela jak s maminou telefonuji. Ten kdo čte můj blog tak ví, že se mi v té době měla každým dnem narodit sestřička. Moc mě potěšilo, že mi to nabídla, jelikož já jsem chtěla, ale nechtěla jsem ji tam tahat, aby nebyla nějak naštvaná a tak. Cestou jsme si zpívaly a bylo to super. Pak jsem měla za úkol ještě babi vyzvednout lego pro sestřenici k svátku a teď jsem byly na mostě a tam byly schody dolů a já: "A teď dolů." a kamarádka: "Ne, vždyť nás tam někdo přepadne." a já: "Nepřepadne, ale můžeš tu počkat." a ona: "Ne, jdu s tebou." A teď v tom obchodě to bylo taky dobrý, protože jsem si myslela, že přijdu k přepážce, řeknu to číslo objednávky a oni mi dají to lego. Ne, vůbec. Musela jsem k nějakému automatu, kam jsem dala to číslo, hodila peníze a ono mi vyjelo číslo, které pak zavolali a já si šla k přepážce pro lego. Pak jsme si zašly na oběd a nakonec vlakem domů. Byl to vážně super den.
15.7. jsem byla na strejdovo oslavě narozenin. Ze začátku tam byla sestřenice s bratrancem, tak mě pořád tahali, abych šla s nimi tancovat, takže jsme to tam pořádně rozjeli, haha. Později to taky bylo fajn. Strejda, ale jiný, než ten, co měl oslavu, mi dával rady do života. Nakonec jsem si to užila.
16.7. jsem si v klidu četla, byla na počítači, s tatím dělali prádlo a (bubny, prosím) narodila se mi sestřička, jak už jste si v jednom článku mohli přečíst.
17.7. jsme se za ní a za maminou jeli podívat.
18.7. jsem jela s babi do města a já neodolala a musela jsem si dát froyo, o kterém mi kamarádka říkala. Je to moje nová závislost. Pak jsem se šla podívat, jestli někde neprodávají martensky a pak jsem jely za maminou a za malou.
19.7. jsem si ráno zabalila půlku kufru a večer to pak dobalila. Jela jsem o hodinu dřív do města a jako oběd jsem si dala froyo, kde mi slečna, která tam prodávala, pochválila moje náušnice s kačkami, což mi hned zvedlo náladu, a jako dezert čínu. Pak za mnou přišla babi a opět jsme jely společně do nemocnice. Malou jsem chovala celou dobu návštěvy a už se mi odkrvovaly ruce a tatí na mě: "Tak já si jí vezmu." a já: "Ne, zítra odjíždím." Tak jsme jí chovala a je kouzelná.
20.7. - 25.7. jsem jela do Anglie, byla v Anglii a jela z Anglie. 1. část - ZDE / 2. část - ZDE
26.7. se probudím a mamina na mě, jestli nechci spát u tety a strejdy a že bych tam jela ve středu večer. Ta je tak, když si myslíte, že máte dva týdny, kdy nebudete vědět co dělat, ale okolnosti vám to prostě nedovolí.
27.7. - 29.7. jsem byla u tety a strejdy. Se sestřenicí jsme se rozhodly, že sestavíme všechny stavebnice z lega, které má. Už jste někdy zkoušeli dostavět domeček jen pomocí obrázků, které jsou na druhé straně krabice? Ne? Já jo a musím říct, že se nám to se sestřenicí povedlo.

Co vy a váš červenec?


Waidring, Buchensteinwand, Fieberbrunn

11. srpna 2016 v 23:17 | Andey |  TRAVELING
AHOJ
Tak už jsem doma a přináším vám článek z Rakouska

Cesta tam

7.8. okolo desáté hodiny jsem s tatím vyrazila směr Waidring, kde jsme měli zaplacený pobyt v Tyrolských Alpách. Cesta byla dlouhá, co vám budu povídat. Jakmile jsme projížděli Alpami, prohlásila jsem: "Chci být horolezec." A drží se mě to pořád. Udělala jsem nějaké fotky za jízdy, takže nejsou úplně nejkvalitnější.
Nakonec jsme dojeli do penzionu, kde jsem nás zapsala a vysvětlila na recepci, že máme rezervovaný pokoj atd. neptejte se mě, jak se mi to německy povedlo. Před večeří jsme se šli s tatím projít po Waidring a dohodli jsme se, kam další den půjdeme. Na večeři jsme šli v sedm a ta ženská nám tam začala vysvětlovat, že večeře jsou od půl šestý od sedmi. Takže jsme to s tatím nějak špatně přeložili, ale stejně jsme dostali večeři, která byla dobrá.

fotky z prvního dneWaidring

Další den jsme se s tatím hned po snídani, na kterou jsme přišli v daném časovém úseku, vydali do Triassic park. Nikam jsme nemuseli jezdit. Na lanovku jsme si v klidu došli a pak jeli nahoru na horu, haha. Byl tam úžasný výhled a pak jsme šli ještě výš a výš. Už nevím, jak vám to slovy víc přiblížit, tak teď jsou na řadě fotky. Jinak ten den jsme na večeř přišli už v čas.

fotky z druhého dne


Buchensteinwand

Z předpovědi počasí jsme zjistili, že zbytek našeho pobytu má pořád pršet, ale to nám nezkazilo náladu a ani nezabránilo jet do Buchensteinwandu, kde jsme nasedli na lanovku a jeli na rozhlednu, která z každé strany vypadá jak kříž a ve které byla vevnitř výstava různých obrazů - ne slavných umělců, ale takových těch "amatérských", jestli mi rozumíte.
Výhled na okolí nám trochu omezovala velice hustá mlha. Na jedné straně byla tak hustá, že nebylo vidě nic jiného než bílo.

fotky ze třetího dneFieberbrunn

Další de taky pršelo, ale jakmile jsme dojeli do Fieberbrunnu, přestalo. Opět jsme vyjeli lanovkou nahoru, kde jsem se projela na luxusní bobové dráze. Já jsem byla na bobové dráze v Krkonoších a na Lipně, ale ty jsou procházka růžovým sadem. Pak jsme se s tatím prošli a tam je udělaná stezka pro malé děti, tak jsem si ty úkoly taky zkusila, haha, a dál to tam ještě prošli.
Pak jsme si řekli, že pojedeme ještě výš, takže jsme nasedli na další lanovku a jeli nahoru, kde byla taky úplně bílo.

fotky ze čtvrtého dneCesta domů

Ráno jsme dobalili poslední věci, došli si na snídani a vyrazili domů. Nemělo cenu někam jezdit, jelikož pršelo a byla zima. Cestou jsme se stavěli v Německu něco nakoupit a pak domů. Z posledního dne už fotky nemám.

Musím říct, že to bylo super a Alpy vám naprosto vyrazí dech.

Stratford upon Avon, Warwick Castle, Cambridge, London

2. srpna 2016 v 12:28 | Andey |  TRAVELING
AHOJ
Jak si užíváte prázdniny? Půlka za námi. Hrůza, co?
Mám tady pokračování toho, jak jsem se měla v Anglii. Byli jste taky na těchto místech?
1. část - ZDE
P.S. V neděli jedu do Rakouska, kam se nehorázně moc těším. Chtěla jsem vás jenom informovat o tom, že tu do příštího čtvrtka nebudu. Článek přednastavova nebudu, ale až přijedu, tak vydám článek o Rakousku. Samozřejmě.

Stratford upon Avon

Třetí den jsme jako první vyrazili do Stratfordu upon Avon, rodiště Shakespearea. Nemusím říkat, že mě to místo také okouzlilo. Nejdřív jsme měli komentovanou prohlídku a pak jako vždycky byl rozchod. Musím se vám něčím pochlubit. Koupila jsem si tam knížku Breakfast at Tiffany´s. Než jsem jela do Anglie, tak jsem si udělala takový malý seznam věcí, které jsem v Anglii chtěla udělat a koupit si knížku byl jeden z nich.

dům Shakespearea - kde se narodilKdo jde do vánočního obchodu uprostřed července? My!!!
dům Shakespearea - kde zemřel

Hall´s Croft - dům, kde žila Shakespeareova dcera s manželem a teď tam je muzeum, jak se léčilo v té době, kdy žili.


kostelpocházka městem


Warwick Castle

Jako naše další zastávka byl hrad Warwick. Nejdřív jsme měli problém, jelikož nám nějak nechtěli prodat lístky, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. Opět to bylo stejné jako na hradě Leeds nebo Hever, měli jsme vstup do celého areálu.

hrad
zahrady


Cambridge

A jako poslední zastávka dne bylo město, kde hodlám studovat - Cambridge. Sice jsem tam byla poprvé, ale ještě předtím jsem tam chtěla studovat, ale jakmile jsem to viděla, řekla jsem si, že tam musím studovat. Moc mě mrzí, že jsme tam jeli jako naposled, protože byla sobota a byl už podvečer, takže už nějaké obchody zavíraly, ale stejně jsem si splnila další položku na svém seznamu - mám tričko Cambridge University.

lodičky - o těch už jsem věděla, jelikož mi o tom řekla kamarádka


procházka městem


London

Neděle byla můj poslední den v Anglii. Z hotelu jsme odjížděli v 8:00 a v Londýně jsme byli někdy v 8:30 a asi do 14:00 jsme chodili s průvodkyní po městě. Nejdřív jsme jeli lodí k Toweru a viděli jsme i Tower Bridge. Pak jsme se pěšky vydali k Big Benu, parlamentu, Westminster Abbey, viděli jsme dům premiérky, pomníky. Dále jsme pokračovali k Buckingham Palace, z něho na Trafalgar Square a nakonec jsme skončili na Piccadilly Circus. Pak jsme se s babi vrátily k London Eye, kde začínala naše prohlídka. Kdo byl v Londýně, tak ví, že jsme ušly pořádný kus cesty. S babi jsem si myslela, že se svezeme, ale už ve frontě na lístky, která nebyla moc dlouhá, jsem to zabalila, takže jsme se jen tak různě procházeli. Daly si jídlo a v 19:00 jsem odjížděli domů. Jeli jsme opět tunelem, ale byl nějaký problém, takže jsme místo v deset jeli o půlnoci.
Musím říct, že 20 hodin v autobuse byl pro mě horor a ještě po 4 hodinách stavět na záchod kort.

Shrnula jsem to tak, že chci do Anglie znovu, ale tentokrát letecky. Držte mi palce, prosím, protože příští rok chci jet na jazykový kurz do Anglie.

London Eyecesta lodí


Tower


Tower Bridge
Big Ben a budova parlamentuWestminster Abbey

památníky
dům premiérkyBuckingham PalaceTrafalgar Square

Piccadilly CircusTohle jsem prostě nemohla nevyfotit. Ti, co mají rádi Breakfast at Tiffany´s, nejspíš pochopí.

A tohle jsem taky nemohla nevyfotit.

ještě něco navíc