Červenec 2016

Canterbury, Leeds Castle, Hever Castle, Oxford, Avebury Stone Circle, Bath

26. července 2016 v 14:39 | Andey |  TRAVELING
AHOJ
Tak už jsem se vrátila z Anglie. Musím říct, že to bylo vážně super a chci do Anglie zase. Jelikož mám spoustu zážitků a fotek - fotím všechno možné -, tak by článek byl kilometr dlouhý a to pak nikoho nebaví, takže vám dneska popíšu cestu do Anglie a pak 1. a 2. den v Anglii a příští týden se můžete těšit na pokračování. Tak teď už dost okecávání a jde se na to, protože je toho hodně.

Ve středu 20.7. jsem byla s babi připravená a natěšená s kufry na smluveném místě pak přijel autobus, my si nasedly a autobus pak jel směr jedno francouzské městečko, kde jsme měli domluvený nocleh. Musím říct, že hotel byl nic moc. Dost mi vadilo, že záchod a sprcha jsou na chodbě. Když jsme se šly s babi projít po městečku, potkávaly jsme jen lidi z autobusu, ale jinak nikde nikdo, což bylo dost děsivé. V noci jsem nemohla spát, takže jsem pak odpočívala v autobuse.
21.7. jsme jeli podmořským tunelem a asi tak za půl hodiny jsem se poprvé objevila v Anglii. Taky nám kontrolovali pasy, ale nebylo to nic hrozného, jak jsem čekala. První náš cíl byl jasný - Canterbury.

Canterbury

Hned, jak jsme tam vjeli, jsem si to městečko zamilovala. Ty staré domy, uličky ... prostě všechno. Byla jsem z toho nehorázně unešená. Nejdřív jsme měli kometovanou prohlídku pak jsem dostali rozchod. Po něm následoval sraz a všichni jsme šli společně do katedrály, kde jsme měli další rozchod.
Podívejte se sami. No, není to městečko kouzelné? A to byla naše první zastávka a já už měla takové pocity.

malé náměstí

vchod do areálu katedrály

procházka městem

Když jsem to viděla, vzpomněla jsem si na Dopisy na konec světa.

katedrála - myslím, že není potřeba slov

Leeds Castle

Po Canterbury jsme jeli na hrad Leeds. Něco takového jsem nečekala. Myslela jsem si, že se jen podíváme zvenku a zase pojedeme dál. Ne. Měli jsme vstup do celého areálu hradu. Takže jsme mohli jít si prohlídnout individuálně (bez průvodce) hrad, jít do bludiště, podívat se na dravce ... S babi jsme se šly podívat do hradu, který se nám jevil jako zámek, ale není divu, když tam žili ještě v minulém století, takže ho různě modernizovali. No, a pak jsem chtěla jít do bludiště, tak jsme šly a já se tam ztratila.
Babi řekla, že si sedne na lavičku a já tam vyrazila sama. Nějakou dobu jsem se tam motala sama a nakonec to dopadlo tak, že tam bylo asi tak dalších 10 lidí z autobusu. Chodili jsme společně a po několika pokusech najít střed jsme se rozhodli najít cestu ven, odkud jsme přišli. Nakonec jsme se několikrát ptali, jak se dostaneme ven, a ve finále jsme se dostali do toho středu, ze kterého potom vedla cesta ven. Nevím, jestli jsem to napsala nějak srozumitelně. Ale v tom bludišti to bylo super a já jsem ráda, že jsem si to zkusila. Jinak hrad byl taky super.

hrad

bludiště

Hever Castle

Jako poslední zastávka byl hrad Hever, kde jsme zase měli vstup do zahrad a do samotného hradu. Pak jsme nasedli do autobusu, který nás odvezl do hotelu, který byl mnohokrát lepší, než ten první.
Hrad měl opět něco do sebe a udržovat ty zahrady by se mi vážně nechtělo. Nádhera.

hrad

zahrady

Oxford

Ráno jsme vstali, nasnídali se, sbalili si věci a už seděli v autobusu a jeli směr Oxford. Nikomu tu asi nemusím vysvětlovat, co je Oxford. Na něm je naprosto jasně vidět, že je to univerzitní město, protože všude jsou koleje (víte, jak to myslím, že jo?). Průvodkyně nám kázala ty nejzajímavější místa a nakonec jsme skončili v Christ Church, což je nejstarší kolej. Pak jsme měli rozchod.
Oxford má něco do sebe, ale stejně se mi nějak víc líbí Cambridge.

procházka městem

knihovna

Christ Church

Avebury Stone Circle

Jsou to vlastně kamenné kruhy, tedy co z nich zbylo. Je tam ještě malá vesnička. Dobře to udržují a je tam hezká příroda, že to rovnou volá po pikniku. Jinak nevím, co k tomu napsat víc, tak jdu na fotky.Bath

Jako poslední zastávka 2. dne v Anglii a dnešního článku je lázeňské město Bath. Opět jsme si ho prošli a nakonec zamířili do římských lázní. Opět jsem se dozvěděla něco, co jsme nevěděla. Ochutnala jsem i tu jejich lázeňskou vodu. Musím říct, že se o to starají opravdu dobře. Když jsme s babi vyšly z lázní, měly jsme hodinu čas, tak jsme zamířily do PRIMARKU, kde jsme pěkně nakoupily. Pak jsme všichni jeli do dalšího hotelu.

procházka městem

lázně

Jóga

18. července 2016 v 21:15 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Mám jednu skvělou zprávu. V sobotu se mi narodila sestřička, takže teď je už všechno naprosto v pohodě. V neděli jsem ji poprvé viděla a dneska zase a zítra tam opět jedu. Jinak ve středu jedu do Anglie, takže se moc těším. Nemáte pocit, že přád někam jezdím?
Jak už jsem několikrát psala a několikrát nesplnila, tak konečně dneska vám přináším článek o józe. Jak víte, minulý týden jsem byla na svojí první hot józe a musím říct, že to byl vážně zážitek. No, a já se s vámi o to teď podělím.

Nejdřív bych chtěla začít tím, jak jsem vůbec přišla k józe.
Jak?
Byl to spontánní nápad - asi jako většina mých rozhodnutí. Jednou na jaře, když jsem ještě chodila do devítky, tak jsme s kamarádkou zjistily, že se u nás ve městě provozuje jóga, tak vždycky ve středu jsme si řekly: "Půjdeme?" a taky že jsme šly. Takhle to pokračovalo i přes celý můj prvák.
Pokud se ptáte, jestli máte začít cvičit jógu, tak vám říkám: "Jděte do toho!"
Mám tu pár důvodů proč:
Hubnutí
Myslím, že není potřeba dodávat víc slov.

Ohebnost
Jelikož já jsem dřív měla problém, že jsem se neohnula úplně dolů atd., jednoduše řečeno jsem vůbec nebyla ohebná, tak jóga mi s tímhle problémem strašně pomohla.

Myšlení
Na jaře byly dny, kdy mi jóga strašně pomohla i po psychické stránce.
Na hodinu jsem vypnula a myslela jen na dýchání a pak jsem měla čistou mysl.
Byly dny, kdy jsem řešila zrovna ne moc příjemnou záležitost a kamarádka říká, že kdybych nešla na tu jógu, tak by to dopadlo úplně jinak a s tím musím naprosto souhlasit. I když ta záležitost skončila, úplně jsme ji neuzavřeli, ale o tom teď nechci psát, protože se snažím na to nemyslet.

P.S. Samozřejmě je těch důvodů mnohem víc.

Teď se postupně dostávám k hot józe.
Cviky jsou stejné nebo podobné jako u normální jógy, tedy až s tím rozdílem, že se cvičí v místnosti, kde je 42 °C a vyšší vlhkost vzduchu. Takže se vám dýchá naprosto skvěle, ale při cvičení se potíte mnohem víc než normálně. S kamarádkou jsme říkaly, že takhle zpocené jsme ještě nikdy nebyly.
Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek a opět jeden z mých šílených nápadů.
K čemu je hot jóga dobrá:
Celé vaše tělo se vyčistí.
Má to pozitivní vliv na psychiku.
Vaše tělo je při cvičení pružnější.
I něco zhubnete.

P.S. Samozřejmě je těch důvodů taky víc.

Za mě musím říct, že už na hot jógu s největší pravděpodobností nepůjdu, jelikož v půlce hodiny se mi z toho horka začaly dělat mžitky před očima a točila se mi i hlava. Měla jsem strach, abych tam někde sebou nešvihla, tak jsem si raději lehla a chvíli byla v klidu a nakonec to bylo v pohodě. Samozřejmě že je namáhavé cvičit ve 42 °C.
Bylo to něco a chtěla bych vám hot jógu doporučit. Určitě alespoň jednou byste ji měli zkusit. Pořádně se díky tomu pročistíte a něco zažijete.

Doufám, že jsem vám jógu nějak přiblížila, a pokud jste ji ještě nezkoušeli, tak ji určitě zkuste.

"Jóga je cestou sama k sobě, cestou ke štěstí."

Moje plány na prázdniny

12. července 2016 v 12:37 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Jak si nadále užíváte prázdniny? Já si stěžovat nemůžu. Možná vám to přijde trochu pozdě, že tento článek vydávám až teď, ale jindy to nešlo.
Musím říct, že minulé prázdniny byly naprosto jiné. Teď mám na každý den nějaký program, ale o tom víc v jiném článku. Jinak řečeno - stále něco dělám.
Já tento rok na brigádu nechodím, ale nemyslete si, že se jen tak válím doma. To jsem se válela minulý rok a podepsalo se to na mé váze, což nechci, aby se tento rok opakovalo. Od minulého léta jsem zhubla 5 kg a chci si tu váhu udržet.

1. Pomáhat tatímu
Jelikož máme dům, který je sice hotový, ale stále jsou tu různé dodělávky, takže tatímu pomáhám, když potřebuje.

2. Pomáhat mamině s malou
Každým dnem bych měla mít ségru. Takže až se narodí, tak s ní mamině budu pomáhat. Pravdou je, že se na ni těším.

3. Anglie
Každý rok někam s babi jezdím a vždycky si to pořádně užijeme.
No, a tento školní rok jsem na maminu vyrukovala s tím, jestli by mě nepustila na dva týdny do Anglie na jazykový pobyt. Musím říct, že malá naděje, že pojedu, tu byla, ale najednou se to ve světě pokazilo a já měla útrum. Nakonec to vyšlo tak, že jedu s babi na poznávací zájezd do Anglie.
Nehorázně se těším. V Anglii jsem ještě nikdy nebyla a vždycky jsem tam chtěla, takže si to dovedete představit. Určitě očekávejte článek.

4. Rakousko
Letos jedu s tatím do Rakouska, přesněji řečeno do Alp. A proč jenom s tatím? Viz výše. Mamina by s námi jela, ale malé budou (já nevím kolik) týdnů, takže jedu s tatím.
Taky se nehorázně těším. Já jsem v Rakousku byla jenom ve Vídni, která je luxusní, takže bych řekla, že i tam to bude moc pěkné. Opět určitě očekávejte článek.

5. Výlety
Já už jsem na dvou výletech byla. My už výlety neplánujeme, jelikož to nikdy nevyjde, takže je nejlepší se rozhodnout ten den nebo den předem. Výlety jsou takové spontánní.
Potom jsem každý den ve městě. Říkala jsem si, že když nechodím do školy, tak do města budu jezdit jednou za čas. Ha, v žádném případě. Každý den. Dneska tam jedu taky.

6. Hot jóga
Jelikož jsem vám psala, že jsem se minulý rok jen válela a tloustla, tak tento rok to nechci dopustit. No, a a jelikož jsem si dost oblíbila jógu, tak chci zkusit i tu hot jógu teď o prázdninách, a kdyby se mi to líbilo, tak bych chodila jednou za čas, až budu chodit do školy.
No, a zrovna dneska jdu na svoji první hot jógu. Takže jsem určitě zvědavá, jaké to bude.

7. Psaní
Jak už jsem tady několikrát zmínila, chci vydat knížku, kterou už píšu od Vánoc a během školy na to není moc čas, takže se s ní chci nějak posunout. Prostě si chci splnit sen. A samozřejmě věnovat se blogu.

Myslím, že je to všechno. Užívejte si prázdniny.


Prvák

5. července 2016 v 19:46 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Cítím se hrozně, že jsem vám nepopřála pěkné prázdniny, tak to chci napravit.
Užijte si skvělé prázdniny podle vašich představ.
A jak jinak si užíváte prázdniny? Byli jste už někde? Pojedete někam? Já jsem od začátku prázdnin děsivě tvořivá - podnikavá ?-. No, nevím, jaké slovo to vystihuje, ale upravila jsem si kalhoty pak mám v plánu obarvit si šátek, jinak stále pokračuji ve psaní své knížky, pomáhám mamině a tatímu. No, a tak různě něco dělám. Ale dneska se cítím nějaká slabá, tak odpočívám.
No, a teď k článku.

Je neuvěřitelné, jak rychle to uteklo.
Když jsem v září měla jít do nové školy, ve které jsem nikoho neznala, byla jsem značně nervózní. Když jsem jela do školy, přijela jsem pozdě a sedla si na první volné místo, které jsem uviděla, vedle kluka, který se stal mým spolusedícím.
I když jsem ze začátku ve škole nikoho neznala, postupně jsem se seznámila s lidmi i z jiných tříd a ročníků. Nikdy mě nenapadlo, že to dopadne takhle. S kamarádkou, s kterou mám v plánu sedět ve druháku, jsem se moc nebavila. Postupně jsem jí poznávala a zjistila, že je fajn.
Postupně jsem se poznávala i s ostatními lidmi. S někým jsem si sedla víc a s někým míň, ale to už tak bývá. S někým jsem se začala bavit víc až ve druhém pololetí a s někým se bavím už od začátku. Je to různé.
Musím říct, že ta třída je mnohem lepší, než kterou jsem měla na základce. Moje dojíždění do školy je taky kapitola sama o sobě. Jednou to byl vlak pak autobus a nakonec to vyhrál vlak. Během školy se stalo tolik věcí, že kdybych to tu měla vypsat, tak je to na dlouho. Hlavně vztahy mezi lidmi se tak různě měnily, což někdy byl pořádný zážitek.

Jak mě každý děsil, že gympl bude těžký a já se budu muset učit mnohem víc než na základce, tak zas tak hodně to nebylo. Neříkám, že je to procházka růžovým sadem, to ne, ale je to v pohodě. Říkám teď. Ale co budu říkat ve druháku, až budu mít jeden den taneční, další step a další anglickou konverzaci?

Abych to shrnula. Prvák byl fajn a doufám, že takový, nebo lepší bude i druhák. Vážně jsem ráda, že jsem na tu školu šla.