Prosinec 2015

12 měsíců a rok 2015 je pryč

31. prosince 2015 v 16:42 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Dneska je poslední den roku - je Silvestr. Jak ho oslavíte? Já jsem odpoledne byla v ZOO a zbytek dne budu s rodinou, ale o tom dnešní článek není, dnešní článek je shrnutí celého roku 2015. Samotnou mě zajímá, jestli si na všechno vzpomenu.
Jaký byl váš rok 2015?

V lednu se asi nic významného nedělo, jelikož si z toho měsíce nic nepamatuji. Pak byl únor a v tom se stalo, že hned 1.2. jsem si založila tento blog a bloguji stále. Pak se slavily narozeniny a já začala chodit na přípravné kurzy na přijímačky. Pak byl březen, kdy jsem se jen připravovala na přijímačky a asi nic výjimečného se nestalo. Po březnu přišel ten osudný duben, měsíc, který měl rozhodnout o všem. 15. dubna jsem psala přijímačky a bála jsem se, jak to dopadlo a hned 22. dubna jsem znala výsledky. A jak jistě víte. Dostala jsme se. Ten den jsem byla tak šťastná. V květnu jsem pak se školou byla v Jeseníkách a už si jen užívala fakt, že jsem se dostala na školu. Začala jsem chodit na jógu, a našla tak nový koníček. Pak následoval poslední měsíc školního roku a celý základky červen. Se školou jsem jela do Brna. Poslední týden školy jsem si pak užívala, že už se s nimi neuvidím a v den před vysvědčením bylo slavnostní vyloučení ze školy a v den vysvědčení byl i rozlučák. Ředitel nám na poslední 2 dny června dal ředitelská volna a my tak měli o 2 dny delší prázdniny. Prázdniny jsem začala skvěle. Hned 1. července jsem si s babi udělala výlet a byl to skvělý začátek prázdnin. Celý červenec jsem si užívala, a stejně tak i srpen, i když v něm nás překvapily ta nesnesitelná horka. Já jsem si na konci srpna mohla s radostí říct: "Statečně jsem zvládla základku!". Pak přišlo 1.září, kdy jsem šla do nové školy. I přes prvotní potíže (přijela jsem pozdě) jsem si tam našla skvělé kamarády. Vůbec to nebylo hrozné. Na opak nástup na novou školu byl skvělý. (věčný optimista) V září a říjnu nám několikrát změnili rozvrh, ale naštěstí se stále drží ten poslední. Jinak se v říjnu asi nic převratného nedělo. Byl listopad a já stále mám pocit, že ty lidi ze třídy znám mnohem delší dobu. Myslím, že v listopadu jsme se mohli radovat ze sněhu, což se teď říct nedá. Dělo se ještě něco? Pak přišel poslední měsíc roku a to prosinec. Bílé Vánoce sice nebyly, ale stejně jsem si je pořádně užila jako vždycky.

I když je poslední den roku, stále nevěřím tomu, co se mi za ten rok stalo, povedlo. Musím říct, že jsem se změnila, změnila jsem pohled na různé věci, svoje názory, možná to má za zásluhu to, že jsem šla na gymnázium nebo že jsem začala blogovat, ale obě věci jsou skvělé.

Musím říct, že rok 2015 jsem si pořádně užila a byla to opravdová jízda na horské dráze. Jednou jste nahoře a jednou dole. Rok 2015 stál opravdu za to a asi nic bych na něm neměnila, teda trošku bych pozměnila počasí, ale ve svých rozhodnutích bych nic neměnila. Doufám, že takto to máme stejně jako já. Tak doufám, ž rok 2016 bude taky tak skvělý, a nebo lepší.

Chtěla bych vám popřát všechno nejlepší do nového roku a ať se vám v něm vydaří vše, co si přejete. Ať jste zdraví, šťastní a nic vám nechybí. Tak šťastný nový rok!!!








Vánoce 2015

27. prosince 2015 v 17:51 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Moc vám děkuji za komentáře u minulého článku. Vždycky mi to zvedne náladu. Děkuji.
Doufám, že jste si Vánoce náležitě užili. Musím říct, že já tedy pořádně. Všechno bylo skvělé a stále je skvělé.
Jak jste si užili Vánoce? Dostali jste všechno, co jste chtěli?
Tak se vám jdu rozepsat o 3 dnech, které pro mě tvoří nejdůležitější část Vánoc, tedy 23.12., 24.12. a 25.12.

23.12.
Byla jsem doma sama. Ráno jsem šla nakoupit a byla to příjemná procházka. Pak jsem dočítala knížku, pustila si film Nádherné bytosti a balila dárky. Strašně mě baví balit dárky. Taky vás to baví? Pak k večeru jsem zdobila s tatím stromeček, jako to děláme každý rok. To mě taky strašně baví a vás? Letos máme živý od jednoho známého mojí babi a pak jsem šla dělat s maminou bramborový salát taky jako každý rok. Nejdříve jsme ho začali dělat v hrnci, ale bylo toho moc(, jelikož jsme dělali pro nás, pro babi a pro pradědu,) a toho máme hodně, tak jsme to museli dělat v koši na prádlo. A večer byl na programu film Anděl páně. Já ten film zbožňuji a vy?

24.12.
Vůbec mi to tak nepřišlo, že je Štědrý den. Přes den jsem moc nejedla a dělala si místo na večer. Odpoledně jsme byli u babi a dědy pro kubu, kterého nejím kvůli houbám, a pak se byli projít. Taky jsem sledovala pohádky a čekala na večer. Někdy okolo šesté jsme večeřeli (večeře byla skvělé) a ještě před tím jsme ke stromečku nanosili dárky. Pak jsme si je šli rozdat. Nejdřív jsem dala ty svoje mamině a tatímu a čekala, co na ně řeknou. Líbili se jim, byla jsem a stále jsme moc ráda. Nakonec jako každý rok jsem si sedla ke stromku a rozdávala dárky, takhle to dělám už jak dlouho a nikomu nedovolím, aby to dělal za mě. Prostě rozdávání dárků je moje úloha. Dostala jsem skvělé dárky, ale fotit vám je nebudu. Byly i překvapení a ty já miluji. Pak jsme si v televizi společně pustili pohádku. Večer jsem ještě začala číst novou knížku. Byl to skvělý den. Takové chvíle s rodinou jsou nejlepší.

25.12.
Další skvělý den následoval. Ráno jsme se nasnídali, a když zavolala babi, že už tam je teta se strejdou, sestřenicí a bratrancem, vyrazili jsme. Se sestřenicí jsem rozdávala dárky a pak jsme si všichni dali oběd. Taky jsem dostala skvělé dárky a opět byly překvapení. Pak jsme si jen tak povídali. Strejda si mě pořád dobírá, že ještě nemám kluka, ale já si ho zase dobírám něčím jiným. Pořádně jsme se tam nasmáli. Přijde mi, že se strejdou a s tatím mám podobný smysl pro humor. Bylo to vážně skvělý. Později jsme ještě jeli k pradědovi, kde to bylo taky skvělé.

Tím moje vánoční putování po rodině končí. K druhý babi a dědovi pojedeme příští týden, ale o tom se mi nechce psát, možná jindy vám to vysvětlím.
Všechny tyto 3 dny jsem si moc užila a už mám opět rozřezané ze vnitř tváře od rovnátek, jak se pořád směju. Doufám, že jste si i vy tak dobře užili Vánoce jako já. Takové chvíle s rodinou jsou nejlepší.

A teď pár fotek!


Připravená balit dárky

Náš stromeček




Nová a zároveň moje oblíbená ozdoba
Bála jsem se a bojím, aby se stromeček opět nepřevážil jako před 2 lety

Snaha o fotku ve stylu we heart it

Šťastné a veselé Vánoce

24. prosince 2015 v 2:57 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Přeji vám šťastné a veselé Vánoce a bohatého Ježíška. Ať zažijete ty nejlepší Vánoce a věřte, že zázraky se dějí. Buďte všichni zdraví, šťastní a radujte se (ze všeho? z co nejvíc věcí?).

Sice je hodně, ale opravdu hodně brzo, ale mám pro vás dárek v podobě povídky, nebo to je spíš drablle. Doufám, že se vám dárek bude líbit a navodí vás do té správné vánoční nálady.
Tak si ho pojďte rozbalit.




Z mého sladkého spánku mě vytrhne nějaká melodie. Po chvilce zjistím, že mi někdo píše. Rozespale nahmatám mobil na nočním stolku a nejdřív se podívám kolik je. 2:57. Co, že? To je tolik? pomyslím si a po té si přečtu zprávu. Je od Logana. Od mého kamaráda. Proč Logan píše v 2:57 24.12.? To nedává smysl. Otevřu zprávu a nevěřím vlastním očím. Napsal mi: Pojď před dům. Čekám na tebe.
Dělá si ze mě srandu, nebo to myslí vážně? Tak či tak jsem už vzhůru a zvědavost je silnější než já. Spustím nohy z postele a mým tělem projede zima. Po tmě nahmatám moje oblíbené teplé ponožky a vykradu se ze svého pokoje. Když otevřu dveře svého pokoje, přede mnou se rozprostírá naprostá tma. Dům je ponořen do tmy a ticha. Mám pocit, že můj dech je náhle slyšet mnohem víc než obvykle. Nechce se mi rozsvěcovat, tak jdu po tmě, jen střešními okny sem proniká měsíční svit. Co to Logana napadlo? Teď v noci? stále přemýšlím a nic mě nenapadá. Když sejdu do přízemí, nerozsvítím a zamířím do kuchyně, podívám se z okna a Logan opravdu stojí před domem.
Když se tak dívám z okna všimnu si, že sněží. Je to tak nádherný pohled, že aniž bych mu dala znamení, zamířím do chodby a přes pyžamo si obleču kabát, šálu a čepici a běžím si obout boty. Odemknu dveře, opatrně je zavřu a běžím před dům. Není taková tma jako v domě. Je světlo. Sněží a měsíční svit se odráží od sněhu. Moje srdce nadskočí nadšením, když ho vidím, jak se na mě usmívá. Nikdy jsem takový pocit nezažila, nejspíš to bude tím, že je 24.12.
"Ahoj," pozdraví.
"Ahoj," pozdravím.
"Doufám, že jsem tě nezbudil," řekne a vzápětí dodá: "Sluší ti to."
"Děkuju," řeknu s roztřeseným hlasem a jeho hned napadne, že je mi zima. Přijde ke mně a obejme mě. Jenže hlas se mi netřese z toho, že je mi zima, ale z toho, že je tady on. On, který může mít kteroukoliv holku chce, ale on je tady a objímá mě. Taky ho obejmu. Chvíli takhle mlčky stojíme v objetí, až nakonec zvednu hlavu a zadívám se mu tváře. Usmívá se a já se taky usmívám. A najednou se to stane. Políbíme se.
Najednou se ode mě odtáhne a zašeptá: "Šťastné a veselé Vánoce," a já: "Šťastné a veselé Vánoce." Opět se políbíme a já jsem tak šťastná jako nikdy před tím. Dostala jsem ten nejlepší dárek k Vánocům.

"Už za 3 dny je Štědrý den." - "Cože? To už?"

21. prosince 2015 v 16:36 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Dneska bude WT o minulém týdnu, tedy jestli si to pamatuji, haha, a o dnešku a zítřku.

Vysvětlení názvu - "Už za 3 dny je Štědrý den." - "Cože? To už?"
Tak takhle jsem reagovala, když mi kamarád dnes řekl, že za 3 dny je Štědrý den. To strašně uteklo nemyslíte? Ještě by mohlo sněžit.

Můj týden v kostce - Hmm, co se tak dělo.
V pondělí jsem měla nehorázně dobrou náladu. Vůbec nevím proč, ale hned jak jsem se ráno probudila tak jsem jí měla. Jinak nic zajímavého se nedělo.
Pak bylo úterý. Dozvěděla jsem se, že z velkého (Nevím, jak to napsat. Doufám, že mě chápete.) slohu jsem dostala 2. To je super. Podle ní jsem tam měla moc dlouhý úvod a já se pak s ní hádala že je akorát, že víc osekat to nešlo a pak se mě na konec zeptá, jestli jsem si v tom slohu vyčistila zuby (psali jsme vypravování) a já se na ní podívám a říkám: "Vždyť to tam máte napsaný, že jsem si ty zuby nečistila." No, nedostane vás to? Možná, že s někdy tady objeví.
Pak byla středa, kdy jsem šla na besedu a psali jsme pololetku z angličtiny (no comment), a pak čtvrtek a konečně se dostávám k pátku. Musím si vypsat, co vám chci sdělit - Štrasburk, zkoušení, spolusedící.
Štrasburk - Už jsem odevzdala přihlášku a pojedu, kdy jindy se tam podívám. Nejede se jenom do Štrasburku, ale ještě do Lucemburku, Kostnice a podíváme s na mnichovský stadion. Taky jsem vám psala, že chci cestovat, tak proč toho nevyužít.
Zkoušení - My vždycky v pátek první dvě hodiny máme laborky buď z Ch, Bio, nebo Fy a teď jsme měli z fyziky. Učitel se zeptal, jestli nechce někdo vyzkoušet a já si řekla: "Proč, ne? Stejně zkouší na rovnoměrný pohyb a ten já umím." Jenže on zkoušel něco jiného, co jsem se vůbec neučila. On: "Určitě víš, co teď bereme. Tak mi pověz 3 Newtonovy pohybové zákony." Ale já se je neučila. Prvně jsem o nich slyšela v 6. třídě a ještě k tomu nás je ten učitel, kterého jsme měli, nenaučil, tak jsem v ten pátek zapojila všechny mozkové závity a všechny tři jsme mu je řekla. Zákon síly jsem nějak okecala, jelikož si ho stále nepamatuji. Pak jsem něco vypočítala a bylo to v pohodě. Mám za jedna, tak jsem ráda, že jsem to zvládla. Fyzika je jeden z mých nejoblíbenějších předmětů.
Spolusedící - Určitě jistě víte, že já ráda cestuji po třídě a sedám si na různá místa. Tak tento týden jsem ve středu seděla s kamarádkou a hráli jsme piškvorky a pak ve čtvrtek a v pátek jsem seděla ještě s jinou kamarádkou a pátek byl nejlepší. Učitel na zeměpis nám místo učení pustil švédský horor bez titulek, tak jsme si dovymýšlely, co se tam bude dít, a nechtějte vědět, co jsme vymysleli.
Přes týden jsme se už nemusela vůbec učit, což byla paráda. Přes víkend jsem odpočívala, četla, dívala se na Heroes a stahovala filmy na prázdniny. Včera jsem se dívala na pohádku Pyšná princezna. To je ta nejlepší pohádka ze všech.
No, a dneska jsem jela do města a měli jsme sraz v 9:45 na náměstí a pak jsme šli na radnici, kde jsme měli domluvenou prohlídku, a pak jsem ještě chodila různě s kamarády. Zítra jdeme od 11:00 do kina a pak nám začínají prázdniny.

Připravované články - Tady vám vypíšu, na co se můžete těšit.
24.12. - vánoční speciál
27.12., nebo 28.12. - shrnutí 23.12., 24.12. a 25.12.
...


Christmas tag

18. prosince 2015 v 21:17 | Andey |  TAG
AHOJ
Tento týden jsem nějak neměla náladu na napsání nějakého článku, raději jsem si četla a dívala se na Heroes. Určitě to taky znáte. Dlouho jsem nevydala žádný tag. Tak když jsou ty Vánoce, tak tady je Christmas tag. Tento tag jsem našla u flow. Na Vánoce se moc těším a vy?



Pro koho se ti zdá nejtěžší vymyslet dárek?
Ono tak celkově pro každého, protože se nechci moc opakovat, tak ty originální nápady postupně mizí.

Nakupuješ měsíc nebo dva dopředu, nebo to všechno zvládneš den nebo dva před Vánocemi?
Letos jsem začala nakupovat dárky už v létě a jak to dopadlo? Ještě dokupuji dárky a ještě mi chybí dokoupit pro tatího a dědu, takže to dopadne jako každý rok, že nakupuji dárky na poslední chvíli, ale to k Vánocům patří. :D

Zdobíš si pokoj?
Ne. Vánoce mám ráda, ale na to moc nejsem. Mám v pokoji svíčky, ale ty tu mám celoročně.

Kolik máte doma napečených druhů cukroví? Baví tě to?
Heh! Já ani nevím. Já vždycky na Mikuláše peču s maminou perníčky a pak o týden nebo dva pečeme u babi, ale o počtu cukroví nemám (jako každý rok) přehled. My děláme míň druhů a větší množství.

Odkdy jíš cukroví? Od začátku prosince nebo čekáš na Vánoce?
Hned jak se to upeče, tak si ho dám jako každý z mojí rodiny. Jak ty pracny minulý víkend. MŇAM! Nemá cenu čekat, když se to stejně sní, a jak jsem už psala výše, děláme méně druhů, ale větší množství, tak vydrží delší dobu někdy.

Když jsi byla menší, věřila jsi na zlaté prasátko a opravdu celý den až na večeři nejedla?
Jednou jsem si řekla, že celý den nebudu jíst, abych to prasátko viděla, ale nakonec jsem došla k závěru, že mi je jedno, jestli ho uvidím, nebo ne, tak jsem si něco dala.

Potrpíš si na vánočních čajích?
Pila jsem někdy vánoční čaj? Já si pod vánočním čajem představím čaje z Německa, které chutnají po marcipánu, skořici, pečeném jablku ... Jsou strašně moc dobrý.

Navštěvuješ na Štědrý den příbuzné nebo kamarády?
Vždycky na Štědrý den jedeme k babi a dědovi na oběd a pak taky 25.12. O tom mám v plánu vám napsat článek, jak pobíhaly dny -23., 24. a 25. :)

Co myslíš, budou letošní Vánoce na sněhu?
Ne. Jako každý rok budou na blátě. Já bych tak chtěla bílé Vánoce, aby sněžilo. No, nebyla by to nádhera? :)

Zdobíš nějak zvlášť zabalené dárky nebo končíš stužkou?
Baví mě balit dárky, ale nijak zvlášť je ještě neupravuji. Stejně když se to rozbaluje, tak se ten papír roztrhá.

Ručně vyrobené dárky jsou nejkrásnější. Myslíš ale, že si lidé vyloženě přejí něco vyrobeného?
Nejlepší je dárek darovaný od srdce. Je hezké, když si na vás někdo vzpomene a jestli je vyrobení nebo ne, je jedno, hlavně, že je darovaný od srdce. :)

Už jsi tuto zimu byla na vánočních trzích?
Jednou jsem byla v Praze a jednou jsem je jen tak rychle prošla ve městě, kam chodím do školy.

Co děláte po rozbalení dárků?
Pustíme si něco v televizi, alespoň na ty Vánoce tam něco dávají.

Musíš se učit i přes prázdniny?
Haha. Jasně že jo. Hned po prázdninách píšeme několik testů. Přes prázdniny se musíme naučit poznávat 50 hub a zopakovat si matiku.

Přeješ si drahé dárky?
Definujte drahé. Ne. Není to o tom a drahé dárky nejsou moc hezké. Už takhle jsou Vánoce svátek, na kterém se nejvíce vydělává.

Jsi zklamaná, když nedostaneš něco, co je na tvém seznamu?
U nás to vypadá tak, že se mě rodina zeptá, co bych chtěl, pak někdy vyrazíme do obchodu a pak nějaké to překvapení. Doma zastáváme názor proč dostávat peníze, když můžeme dávat už ty dané věci. A proč bych měla být zklamaná? Když to budu hodně moc chtít, tak v povánočním výprodeji to určitě budou mít. :D

Stresuješ se kvůli pečení a nakupování?
Ne. Vánoce jsou přece svátky klidu a pohody. Kdybyste mě znali osobně, tak víte, že já jsem v klidu pořád. Třeba mi kamarádka řekne, že v úloze z matiky to mám vypočítané špatně (pak se jí snažím vysvětlit, že to je dobře, ale to je jiný příběh) a já vždycky na to: "Stejně se to neznámkuje." Velký pohodář.

Byl/a jsi na rozsvícení stromečku?
Ne. Stát v zimě ve městě, které mi teď připadá, jako kdybych ho neznala (jiný příběh), tak na rozsvícení stromečku jsem byla hezky v teple doma. Stejně nejlepší stromeček je vždycky ten, který máme doma.

Slavíte mezi sebou ve třídě Vánoce?
Ano. Letos jsme si losovali, komu dáme dárek. Já jsem si vytáhla jednoho kluka a už pro něj dárek mám. :)

Odpočítáváš dny do 24.12.?
Někdy si řeknu, kolik dní ještě zbývá.

Co jsou pracny?
Tuto otázku jsem si přidala, jelikož se setkávám s komentáři - Co jsou pracny, tak jsem se rozhodla vám je nějak přiblížit.
Dávám vám sem recept na ně a odkaz. Doporučuji.
TĚSTO
240 g - cukr moučka
700 g - polohrubá mouka
2 ks - mletý hřebíček
0,5 ks - citron
0,5 lžičky - mletá skořice
100 g - Hera
4 lžičky - kakao
200 g - vlašské ořechy
400 g - máslo

POSTUP
Těsto můžeme připravit i z poloviční dávky. Ořechy najemno umeleme. Heru a máslo necháme trochu povolit, aby šla dobře propracovat. Nastrouháme citrónovou kůru.
Do hlubší mísy vsypeme všechny přísady a důkladně prohněteme, aby se nám vše pěkně spojilo. Uděláme dva válečky a dáme je do chladna, aby těsto ztuhlo. Alespoň 1 hodinu, nejlepší je ale do druhého dne.
Vychladlé těsto si rozkrájíme na malé kostičky, které vmačkáváme do formiček, které jsme si předem vymazali máslem.. Pracny pečeme v předehřáté troubě při 170 °C asi 12 - 15 minut. Jestli jsou pracny upečené zjistíme tak, že lehce prstem zkusíme promáčknout. Pokud se již nepropadají, vyndáme je a vyklepáváme z formiček. Pracny skladujeme v chladné místnosti, aby byly křehké.
Kdo má rád, může při dávání na mísu s pracnami pocukrovat moučkovým cukrem.


Let it snow!

15. prosince 2015 v 13:52 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Co tento článek píšu mám strašně dobrou náladu, ale to až v příštím WT.

Název článku - Spojuje se s mojí dnešní dobrou náladou. Chtěla bych, aby sněžilo.
P.S. Taky je to název knížky.

Můj týden v kostce - Tak, kde bych tak začala.
Víte, jak byla tato neděle, tak tu nemyslím, já myslím ještě tu předtím, jak byl Mikuláš, tak jsme s maminou pekli perníčky. Mňam! Už jich moc nezbylo a teď o víkendu jsem jela s maminou k babi a dědovi a peklo se cukroví a v neděli se dělaly PRACNY!!! Já jsem si je ještě teplý naložila na talíř a jedla to po částech a nakonec to zapila čokoládovým mlékem. Mně bylo blbě, ale bylo to tak strašně dobrý. Já vám tady básním o pracnách a ani ň o zbytku týdnu.
V pondělí se asi nic zajímavého nedělo, jen se stala velmi (já nevím, jaké slovo se pro to hodí) zajímavá situace. Ráno na zastávce (Děkuji za komentáře u předešlého článku. Jsem ráda, že se vám nápad na článek líbil.) se s kamarádem domluvím, že mu po škole vysvětlím fyziku. Alespoň si to procvičím. Už se chystáme zaplatit a k nám přijde servírka a ptá se: "Dohromady ,nebo zvlášť?" a kamarád:"Zvlášť." a ona:"I ty hranolky" a on:"Jo." Já v tu chvíli měla pocit, že si myslí, že spolu chodíme. Museli byste vidět ten výraz její tváře a ten tón hlasu a mysleli byste si to stejné jako já.
Jako další bylo úterý. Představte si, že mi zubařka sundala spodní rovnátka a teď mám ty nasazovací, který sice musím nosit celý den po celý měsíc, ale konečně nemám od drátku rozřezané tváře. To mě máte vidět v jídelně nebo na svačině, jak si je sundávám, jelikož si je můžu sundávat jen na jídlo a na čištění.
Ve středu, ve čtvrtek a v pátek jsme měli 6 hodin, které máme jenom v pátek, jelikož byly dny otevřených dveří.
Představte si, co jsem si udělala v pokoji. Natáhla jsem provázek mezi dvěma trámy a pověsila si tam staré fotky, obrázky, pohlednice ... Ještě pár jich tam přibude.


Výhody dojíždění

12. prosince 2015 v 13:52 | Andey |  ONLY FOR FUN
AHOJ
Řekla bych, že všechno má svoji lepší a horší stránku. Co myslíte? Tak vám dneska napíšu seznam těch lepších věcí, které jsou na dojíždějí. Já jsem strašný optimista, tak si to dojíždění musím nějak zpříjemnit.
Někdo může říct, co má za výhody dojíždění, jelikož jsem dojíždějící, tak vám to hned povím.
Abyste článek pochopili, tak vám nejdříve napíšu, čím jezdím do školy - ráno nasednu na autobus, potom vystoupím na konečné a nasednu na tramvaj a jedu až ke škole.
Taky dojíždíte do školy?

1. Poznáte nové lidi.
Kdybych nedojížděla, tak bych se nikdy moc nebavila s kamarádkou ze třídy, se kterou každý den jezdím domů. Když je někdo komunikativnější, tak se s někým můžete dát do řeči a máte nového kamaráda.

2. Poznáte nová místa.
Když teď jezdím autobusem, tak mě proveze uličkami, které vůbec neznám. Díky tomu vím, kde je papírnictví (to se mi hodí, když na gymplu mám výtvarku) a další různé obchody.

3. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí.
Když jsem jednou jela do školy tramvají, tak jsem zaslechla, jak jedna holka říkala, že na zastávku, na které vystupuji i já, tak to trvá 10 minut. No, neříkejte, že se to nehodí vědět.

4. Vidíte se s lidmi, se kterými byste se jinak neviděli.
Já třeba do školy jezdím s kamarádem ze základky, jelikož má stejnou cestu jako já, jinak bychom jsme se neviděli, jako s ostatními lidmi ze základky.

5. Máte čas na učení.
Na tento bod mě přivedla kamarádka.
Nestihli jste se včera učit? Nevadí. Cestou do školy si to můžete pročíst.
Taky toho samozřejmě využívám. Když píšeme ten den nějaký test, tak si to v autobuse ještě pročtu.

6. Dozvíte se kde co koupit.
Mám kamarádku, která se jednou zeptal cizí holky, kde koupila boty, které měla na sobě, a hned ten den si je nesla z obchodu i se slevou. Pokud jste taky takový, tak vůbec nemusíte procházet obchody a víte, kde co mají.


Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

9. prosince 2015 v 6:00 | Andey |  FILMS | BOOKS | SERIALS
AHOJ
Pokud ještě nevíte, co chcete k Vánocům, tak mám tady jednu knížku s vánočním motivem.
Mě knížka hrozně zaujala, tak mě zajímá, co se o ní dozvím dál.


Anotace
Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů.

Originální název: My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories
Styl: Povídky
Počet stran: 360
Nakladatelství: CooBoo
Kdy v prodeji: Knížka už se normálně prodává, tak si ji hned můžete někde objednat.

Autoři
To je kapitola sama o sobě, jelikož knížku nenapsal jeden člověk, nýbrž 12 spisovatelů young adult knih. Musím se přiznat, že všechny spisovatele neznám. Ke každému spisovateli napíšu dvě knihy, které napsal/a, a název sérií, pokud nějaké jsou, abyste o nich něco věděli.

Kelly Link - Magie pro začátečníky, Dějí se větší podivnosti - knížky povídek
Holly Black - Železná zkouška, Veličenstvo saň - série Magisterium
Gayle Forman - Jestli zůstanu, Kam jsi odešla (tuto knížku si chci přečíst) - série Jestli zůstanu a Just One Day
Kiersten White - Zlodějka duší, Nikdo není bez viny - série Paranormálové
Laini Taylor - Dny krve a hvězdného třpytu, Dcera kostí a dýmu - série Kost přání
Stephanie Perkins - Polibek pro Annu, Lola a kluk od vedle - série Polibek pro Annu
Jenny Han - Všem klukům, které jsem milovala, Léto, kdy jsem zkrásněla - série Léto
David Levithan - Den co den (ta se mi líbí), Dash & Lily - Kniha přání
Rainbow Rowell (teď po pravdě: Kdo jí nezná?) - Eleanor & Park, Fangirl
Ally Carter - žádná kniha
Matt De la Pena - taky žádná kniha
Myra Mcentir - a opět žádná kniha

Četli jste něco od těchto spisovatelů?

Co na to já?
Jak jsem hledala, co ti spisovatelé napsali, tak se mi nějaké knížky zalíbili a vypadá to na zajímavé dílo. Knížka ještě není moc dlouho v prodeji, aby se na ní psali recenze, ale i tak se mi zalíbila. Mám v plánu si jí koupit.
Opět jsem na youtube našla recenzi na tuto knížku (opět v angličtině). Některé povídky jsou skvělé a některé až tak ne, ale s tím se musí počítat.



A pokud chcete spoilery, tak tady ještě jedna.





Šála. Čepice. Kabát. Boty. A jde se.

6. prosince 2015 v 16:57 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
To byl zase týden. Teď jsem moc nekomentovala, to víte. Škola.
Jinak moc děkuji za vaše komentáře. :) Vaše komentáře mi vždycky zvednou náladu.
Tak se vrhnu na dnešní WT.

Můj týden v kostce - Tento týden jsme psali jen v úterý jednu slohovou práci (možná, že vám sem sám, co jsme napsala) a to bylo všechno velice mě to překvapilo, ale zítra píšeme dva testy a ve středu a v pátek další, tak se to vykompenzuje.
Musím vám něco napsat. Já mám vždycky pocit, že učitel na zsv vždycky mluví na mě a ono to tak asi bude. Minulou hodinu mi říkal, jestli jsem nečetla jednu knížku, nebo jestli bych nechtěla jít na jednu besedu, na kterou jsem nejdřív nechtěla jít, ale pak jsem si to rozmyslela a v pátek jsem za nim byla a on mi i s informacemi o besedě dal informace o zájezdu do Strasburgu. Já mu na to říkám, že asi nepojedu, jelikož ve škole znám jen lidi ze třídy a on na to, že to nevadí a že jedna holka z jiné třídy jede taky sama, tak se skamarádíme. A víte, co? Asi pojedu. Nebudu platit celou částku, ale jen polovinu a podívám se na různá místa.
V pátek jsem byla v kině na posledním dílu HG, po škole jsem nejela domů, ale zůstala jsem ve městě a procházela si obchody. Šlo nás celkem 9 a zabrali jsme jednu celou řadu. Z těch, co šli jsem znala jen kamarádku a kamaráda ze třídy. Kamarádka tam znala skoro všechny a kamarád si přivedl ještě kamaráda ( to je kamarádů, co? :D), tedy já jsem taky mohla ještě někoho vzít sebou, ale víte, jak to mám s lidmi ze základky a kamarádka už je domluvená s lidmi ze třídy. Já jsem se tedy s ostatními seznámila a moc si to užila. Když jsme se rozloučili, nasedla jsem na tramvaj ještě s jedním klukem, který byl s námi v kině a jela na konečnou, kde mě tatí vyzvednul, abych nemusela jet vlakem.
No, a včera jsme byla s rodiči, babi a se sestřenicí v Praze.
Málem bych vám zapomněla napsat, že jsme si v pátek ve škole losovali, komu dáme dárek k Vánocům. Já dám jednomu klukovi ze třídy a asi mu dám nějaký deodorant, protože mě nic jiného nenapadá. Co byste mu dali vy?

Jak jste si týden užili vy?


Proč mám ráda zimu?

4. prosince 2015 v 6:00 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Máte rádi zimu?
Já to mám stejné jako s podzimem, na zimu jsem se dřív moc netěšila, ale teď jsem se na ní těšila a jsem ráda, že je.
Chci vám popřát, t si užijete Vánoce, příchod nového ruku a celkově celou zimu.

Období svetrů pokračuje. Už v listopadu jsem vytáhla čepice s bambulí. Ty zbožňuji, mám jich několik a nemám jich dost. Pak jsem vytáhla návleky, ty mám taky moc ráda. Samozřejmě jsem vytáhla i šály a moje oblíbené bezprsté rukavice.



Už se těším až bude pořádně sněžit. Mám ráda, když přes noc sněží a já jdu ráno do školy po nově napadaném sněhu. Taky se těším až budu stavět sněhuláka, jelikož se vždycky snažím, aby byl velký jako já a já měřím 175 cm. Pak se určitě taky těším na hory, ale na lyžích vydržím maximálně 3 hodiny a pak mi nehorázně bolí nohy, proto nejezdíme nikam daleko.



A samozřejmě se těším na Vánoce. Vždycky s maminou peču okolo 5.12. perníčky a později se peče u babi všelijaké cukroví, ale já se stejně nejvíc těším na pracny. O pracny je u nás boj, jelikož je jí i strejda a bratrancovi už taky začínají chutnat. Myslíte si, že nás je jen pár, kdo jí pracny, ale když ony jsou tak dobré. Pracny se vždycky nejrychleji pryč. Vždycky 25.12. se jede k babi a dědovi, kde se sejde skoro celá rodina. Je to vážně skvělé. Pak mě baví zdobení stromečku. Před dvěma lety se nám stromeček převážil dopředu a všechny hezké rozbitné ozdoby se rozbily. To se stává a minulý rok jsme koupily nové, ale těch rozbitých ozdob je mi líto, jelikož byly opravdu hezké, ale letos máme dvě hezké nové ozdoby,tak doufám, že se stromeček opět nepřevrátí. Pak se taky slaví příchod nového roku. Já bych chtěla oslavit nový rok třeba v Anglii nebo New Yorku, ale to je sen, který se mi možná splní.


Zima je ještě u mě výjimečná tím, že já a můj blog máme narozeniny. Zimu mám moc ráda a hodlám si jí letos užít a vy si jí taky hodně užijte.

Jak slavíte Vánoce vy? Těšíte se?