Září 2015

Autumn tag

29. září 2015 v 17:28 | Andey |  TAG
AHOJ
Je podzim. Jaké to překvapení, co? A já jsem si pro vás připravila podzimní tag. Otázky jsou z různých blogů.

1. Co máš na podzimu nejraději?
Mám ráda to počasí, když je po létu a ještě není taková ta hrozná zima.

2. Oblíbené podzimní oblečení?
Ráda nosím baleríny, kalhoty, tričko a přesto bundu nebo teď jsem si oblíbila lehký kabát s čtyřčtvrtečními rukávy.
Taky můžu nosit šaty a svetry. Já podzim zbožňuji.

3. Jaký je tvůj oblíbený nápoj?
Rozhodně to je čaj a horká čokoláda.

4. Nosíš ven šátky?
Nenosila jsem, ale teď jsem začala jeden nosit.

5. Co děláš nejraději v tomto ročním období?
Podzim mi přijde takový pohodový, i když začala škola.
Nejraději si v teple domova čtu, ale přes týden na to nemám moc čas, tak čtu nejvíce o víkendu.
Taky mám moc ráda vzít si čaj nebo horkou čokoládu a dívat se na svůj oblíbený film a na svoje oblíbené youtuberky.

6. Měla jsi podzim vždycky ráda?
Vždycky jsem podzim ráda neměla. Vadilo mi, jak je studené počasí, je zataženo atd.
To mě přešlo a teď se mi to počasí líbí. Po tom létě je to vítaná změna.
V létě jsem se zařekla, že nebudu nadávat na zimu, a teď je přejemně.

7. Co na podzimu nemáš ráda?
I když ho mám ráda, tak mi vadí, jak jsou v listopadu ty příšerné vichry.

8. Jaká barva podle tebe vystihuje podzim?
Mně se pod pojmem "podzim" vybaví karmínová barva.


Je to můj život a já rozhodnu, kdo v něm bude a kdo ne.

27. září 2015 v 16:31 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Je neděle a já mám pro vás WT. Taky máte radost, že se zítra ještě nemusí do školy? Opět bude článek v podobě bodů. Mě to tak baví psát víc.

1. Význam nadpisu - V minulém WT jsem vám psala, že se vám budu pokoušet vysvětlit názvy WT, jelikož se ten název vztahuje k článku nebo k tomu týdnu, který WT popisuje. Tak k vysvětlování, ne?
Je to můj život a já rozhodnu, kdo v něm bude a kdo ne. Může se vám to zdát, jako já, já, já. Teď odkazuji na článek Někdy si prostě musíš říct slovíčko "já".
Je jen na nás, kdo ve našem životě bude ten nejdůležitější a kdo se v něm jen mihne.

2.Weit - Než jsem si založila blog, tak jsou vůbec nevěděla, co je Weit. Po založení blogu jsem to viděla všude, ale nějak jsem se neměla k tomu si ho založit, ale včera jsem to změnila. Včera jsem si založila Weit. Je to super! Nijak mi ale nevadí, že jsem si ho založila až teď, ba naopak. Moje pozitivní super nálada pokračuje a Weit je jedna z maličkostí, které mě dělají šťastnou.
Na Weit jsem TADY.

3.Úprava menu - Jak jste si mohli všimnout, tak menu je v podzimním stylu. Obrázky jsou z Weit.
Jak se vám líbí?

4. Můj týden v kostce - Můj týden? Normální. Učení se rozjíždí a příští týden máme slíbené 4 testy, a 2 zkoušení. Jedno zkoušení je z biologie a na to se nechám dobrovolně vyzkoušet, protože teď se učíme věci, které mě baví, a druhé zkoušení je ze zsv. Na to zkoušení se netěším, protože bereme psychologii a to zrovna není můj šálek čaje, tak doufám, že mě nevyvolá, ale podívat se na to musím.
Můj spolusedící je v pohodě. Sice spolu moc nemluvíme, jen když je ta hodina nudná, ale v pátek na procvičování z matiky jsem se shodli, že by se ta matika měla jmenovat matoucí matika, jelikož jsme počítali nějaké slovní úlohy na tabuli, my jsme věděli správný postup, ale učitelka nám říkala, že je to jinak a nakonec si uvědomila, že tím naším způsobem to jde taky a je to mnohem jednoduší.
Jeden den v týdnu jsem jela domů se třemi lidmi ze základky a neměla jsem si s nimi nic moc co říct. Nějak mi základka nechybí.

5. Sny - V minulém WT jsem vám psala, že sem budu psát svoje sny, které jsou lehce dosažitelné.
Chtěli byste, abych je psala do menu (tam, kde jsou rubriky, affs ...)?

3. Jít s kamarády do kina na Hunger Games: Síla vzdoru 2. část - Knížky jsem nečetla, ale filmy se mi nehorázně líbí a chci vidět ten posední a s kamarády to bude super.
z Weit

Jaké dny byly a jsou v mém životě nejlepší.

25. září 2015 v 16:12 | Andey |  ONLY FOR FUN
AHOJ
Je tu první článek z rubriky ONLY FOR FUN. Připravila jsem si seznam dnů, které jsou a byly v mém životě nejlepší.

Nejde říct, že by to byl jen jeden den. To nejde. Je jich víc a tady jsou.

1. Dny strávené s rodinou
- Když jsou Vánoce, tak se 25.12. vždycky sejdeme (Já, rodiče, teta se strejdou se sestřenicí a bratrancem) u babi a dědy, kde si rozdáme zbylé vánční dárky. Pak se jdeme na obědvat a pak buď ještě někam jedeme, nebo se jdeme projít.
- Den jen strávený s maminou - např.: Jedeme spolu nakupovat. Vždycky si to užijeme.
- Den jen strávený s tatím - např.: Když v zimě na zahradě společně stavíme obrovského sněhuláka a pak se koulujeme.
- Dovolená (s rodiči, s babi)
- Výlety

2.Významné dny
- Jeden z takových dnů byl, když jsem se dostala na gymnázium, na které jsem chtěla.

3. Ostatní dny
-Dny, kdy mám jen dobrou náladu nebo jsem s kamarády.


Jaké jsou vaše dny?

Jen utíkej, ať každý vidí, že na to nemáš.

23. září 2015 v 15:00 | Andey |  MY IDEAS
AHOJ
Teď jak si čtu ten nadpis, tak mi připadá tak trošku drsný, ale nechám ho. TT je - Jak (ne)utíkat ze života?

Co to znamená utíkat ze života? Jen tak se utéct nedá, ale dá se zavřít před okolním světem. To není správné. Uzavřít se do sebe a dělat, že mi je všechno jedno a dělat, že to nedokážu.
Já se vždycky pro něco hecnu a chci všem ukázat, ale hlavně těm, kteří o mně pochybují, že na to mám, ale někdo se uzavře a nechá si je myslet, že na to nemá. Budete proplouvat životem.
Když vás život zasáhne těžká životní událost, tak se nesmíte stáhnout, ale postavit se čelem a ukázat, že jste silní a ne ti slaboši, za které vás mají.
Útěkem se nic nevyřeší. Je to váš život a vy byste ho měli naplno žít. Když utečete ze života, tak ztratíte kamarády, svoji pověst, kterou jste si do teď budovali, respekt ... Ztratíte všechno během jedné chvilky, ale vracet se zpátky bude těžké.

Když vám něco ve škole nejde, co uděláte? Co uděláte, když vám někdo ublíží? Co uděláte, když se vám do cesty postaví překážka? Uzavřete se před celým světem, nebo se tomu postavíte čelem? Ukážete tu slabší, nebo tu silnější stránku? Spoléháte se, že to někdo za vás vyřeší? Omyl. Nevyřeší. Jste v tom sami, tak toho využijte a ukažte všem vaši silnější stránku. Lidé si vás budou vážit. Ale co když utečete? Jak se na vás budou dívat? Budete ten, kdo nic nezvládne a nebudete mít tolik možností jít za svými sny.

Bojíte se? Čeho? Že to nezvládnete? Blbost. Zvládnete to, ale musíte věřit. Spíš byste se měli bát že když utečete, tak návrat bude mnohem těžší než útěk. Ale co následky? Možná že neumíte předvídat, ale mě byste se pokusit, protože se ty následky s vámi potáhnou jako smrad.

Jak neutíkat ze života?
Musíte se do svého života plně aktivně zapojovat. Sice jsou situace kdy to dost dobře nejde, ale musíte vydržet. Chce to čas a časem to bude lepší. Budete silnější.


Láska je jako rýma. Nikdy nevíš, kdy a jak ji dostaneš, prostě ji máš.

20. září 2015 v 21:08 | Andey |  sweet little sunday

AHOJ
Až to dopíšu, tak půjdu oběhnou svoje oblíbené blogy.
Děkuji za vaše komentáře. Je to radost si je číst.

Názvy pro WT - Já jsem vždycky psala WEEK TALKING a nějaké číslo, ale s tím je konec. Teď budu psát různé nadpisy a někdy vám ty nadpisy i vysvětlím.

Vysvětlení nadpisu - Je tu první vysvětlení. Jak se vám líbí můj citát - Láska je jako rýma. Nikdy nevíš, kdy a jak ji dostaneš, prostě ji máš.
Já rádu čtu dívčí romány s dobrým koncem a mám rýmu. Nechápete? Tak jinak. V dívčích románech je láska a tento týden jsem dostala rýmu. Dala jsem to dohromady a bylo to. Alias. Nikdy nevíte, kdy se zamilujete a kdy dostanete rýmu. Bum. A je to.

Škola - Do školy jezdím autobusem a ze školy vlakem. Vlakem jezdím s kamarádkou. Víte, co mi řekla? Že jsem strašně pozitivní člověk a lidi okolo sebe nabíjím. To mě tak potěšilo.
Neuhádnete, co mi řekli kamarádka a můj spolusedící, že jsem chytrá a můj spolusedící se mě už dvakrát ptal, jaké mám IQ. Podle něho jsem chytrá na logické věci. To mě tak potěšilo.
Víte, co se dál přihodilo? Nevíte, tak čtěte, tedy jestli chcete. Je pátek poslední přestávka a já sedím na svém místě a sem tam prohodím pár slov s kluky. Najednou jeden řekne: "Třída se rozdělila na skupinky." Rozhlédnu se po třídě vidím - jednoho kluka v obležení holek (tak tomu kluci říkají) a partičky holek a kluků a pak sebe v obležení tří kluků. Já jen řeknu: "To je všude."
Lyžák - Já vůbec nevím, jestli mám na něj jet. Lyžovat umím, ale nevím. Někdo by řekl: "Nad tím přemýšlíš? Jeď. Bude sranda." Ehm, to ano, ale mě trápí něco jiného. Co to je? Ráno vstaneme nasnídáme se a pojedeme na svah, kde budeme do 4, nebo do 5 hodin. Já byla v zimě lyžovat s tatím a vydržela jsem to 2 max 3 hodiny, pak my strašně začaly bolet nohy a lyžovali jsme v sobotu a v neděli a v pondělí mě bolely svaly. Sice bude přestávka na oběd, ale i tak.
Nebyla bych jediná, kdo nepojede.
Jak vy byste se na mém místě rozhodli? Stále nechápete, proč váhám?

Sny - Píšu to na svém blogu a čtu to skoro všude. Máme si jít za svými sny. I já mám sny a jeden z nich je procestovat skoro celý svět. Jenže teď tak můžu cestovat jen o prázdninách. Tak mě napadlo, že bych si vždycky v průběhu roku dávala menší sny, kterých můžu dosáhnout.
Budu je psát sem na blog a vždycky se je pokusím nějak rozepsat. Mám už dva.

1. Dokončit prvák. - Na tom se asi nedá nic moc popsat.
2. Jet o prázdninách minimálně na dva týdny na jazykový kurz do Anglie s kamarádkou. - Říká se, že jazyk se naučíte nejlépe tam, odkud pochází. Napadlo mě to teď o prázdninách a už jsem kamarádku s tím seznámila. Souhlasí a byla z toho nápadu nadšená. Tak doufám, že to dotáhnu do konce, kdyby ne tak se ozvěte.

Divadlo - Dneska jsem byla s babi v divadle, proto píšu tak pozdě. Bylo to super.


Zajímavé vlastnosti - 2

18. září 2015 v 6:33 | Andey
AHOJ
V dubnu jsem napsal článek Zajímavé vlastnosti, ve kterém jsem psala, co bych chtěla umět, a tady je pokračování.

1. LÉTÁNÍ
Kdo by nechtěl umět létat? Podle mě je lepší teleportace, ale zase na druhou stranu, když jste doma a nemáte co dělat, tak se jdete proletět.

2. SUPER RYCHLOST
Taková super rychlost při tělocviku taky není k zahození.

3. SILNĚJŠÍ SMYSLY
Hmat, čich, sluch, zrak a chuť
Vím, že chuť by nemusela mít silnější, ale takový sluch a zrak by byl dobrý. Slyšeli byste všechno a viděli byste daleko.To by taky nemuselo být k zahození.

4.VIDĚT DO BUDOUCNOSTI
Abych vám pravd řekla, tak tuto bych teda umět nechtěla. Já nechci znát budoucnost, je to vždycky překvapení a ve skutečnosti si jí tvoříme sami svými rozhodnutími, ale někdo by to chtěl umět.

5. SCHOPNOST ZMENŠOVAT SE A ZVĚTŠOVAT SE
Být kdykoliv malý nebo být kdykoliv velký nemusí být špatná vlastnost. Můžete se dostat kamkoliv.

6. NATAHOVAT SE
Můžete ruko natáhnout kilometr daleko a nic se vám nestane.


Jaké vlastnosti byste chtěli mít?

Neboj se to udělat.

15. září 2015 v 20:28 | Andey |  MY IDEAS
AHOJ
Už jste zažili ten pocit, když se bojíte něco udělat? Něco riskantního?

Určitě znáte přísloví: Risk je zisk. Já se podle toho řídím a ještě se řídím jedním takovým svým: Když to nezkusíš, tak nic nezískáš. Já v různých rozhodnutích riskuji, co když právě něco získám? Vlastně vždycky z toho něco získáte a to něco jsou zkušenosti.

Někdy musíte udělat ten krok do neznáma, abyste něco získali. Někdo se bojí tento krok udělat, protože se bojí rizik. Co když tím rozhodnutím získáte něco co jinde ne a nezískáte to, protože se bojíte?

Je pravda, že něco za riziko nestojí, ale o tom teď nepíšu. Teď píšu o tom, co za riziko stojí.

Krok do neznáma může nejdříve vypadat děsivě, ale když to uděláte, otevřou se vám nové možnosti. Něco získáte.
Nebojte se udělat ten kok do neznáma.
Když to nezkusíte nic neztratíte, ale taky nic nezískáte.


WEEK TALKING - 20

13. září 2015 v 12:15 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Hned na začátek vám musím říct, že mám skvělou náladu už několik dní. Raduji se z maličkostí. Zkuste se taky radovat z maličkostí.

Vaše komentáře - Moc děkuji za vaše komentáře. Jsem ráda, že blog má své pravidelné čtenáře a líbí se vám tu.

Nová škola - Někdo je třeba naštvaný, že je dneska neděle a zítra se musí do školy. Já to beru jako samozřejmost, ale minulý rok bych na tom byla stejně. Nechtěla bych do školy, dny ve škole by pro mě byly dlouhé a nikdy by neskončily.
A teď. Sice končím dlouho, ale utíká to rychle, sice stávám brzo a jsem večer unavená, ale to je detail.
Po základce se mi nestýská. Minulý rok by byla moje nálada na bodu mrazu, ale teď jsem strašně šťastná. Ve třídě se cítím dobře, sice nejsem se všemi nejlepší kamarádka, ale mám tam kamarádky a je to prostě super.
Víte z čeho jsem unešená? Holky na mě počkaly! Asi si říkáte, co to je za blbost, ale hned vám to vysvětlím. Když jsem chodila na základku, tak na mě holky málokdy počkaly, když jsem něco řešila s učitelkou nebo jsem jen byla na záchodě. S tím záchodem budu pokračovat, holky na mě počkaly. Strašně mě potěšilo. Doufám že to máte taky tak.

Úkoly do školy - Jak jsem psala hned na začátku, raduji se z maličkostí. Mám všechny úkoly do školy.

Nápady na články - Jak jsem psala v minulém WT. Mám spoustu nápadů na články a nové rubriky.

Počasí - Tohle počasí zbožňuji. Kalhoty, tričko, bunda a baleríny. Máte taky rádi toto počasí?

Nejlepší na konec - Včera jsem byla s rodiči na prohlídce zámku. Já zbožňuji prohlídky zámků.

Radujete se z maličkostí?


Různé citáty

10. září 2015 v 21:00 | Andey |  QUOTE
AHOJ
Jsou tu další citáty. Je to takový mix.
Který se vám líbí?


Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.

Usmívej se na toho, kdo ti nejvíc ublížil, aby nevěděl, jak to bolí.

Život je boj, tak se tu všichni pozabíjejte a já bych s dovolením prošla.

Rozhodl jsem se, že budu žít věčně, a umřu, jenom kdyby mi to nevyšlo.

Směj se, kdy můžeš. Omlouvej se, když bys měl a nech plavat věci, které nemůžeš změnit.
Miluj hluboce a odpouštěj rychle. A nebuď smutný, protože život je moc krátký na to být nešťastný.
Lidé se mění a věci se kazí, ale vždycky si pamatuj - ŽIVOT JDE DÁL!

Zapomenou na to, co jste jim řekli, ale nezapomenou na to, jak se s vámi cítili.

Buď cestu najdu, nebo si udělám vlastní.

Život je jako hra, nezáleží na tom, jak je dlouhá, ale jak se hraje.

10 mých nikdy - tag

8. září 2015 v 17:30 | Andey |  TAG
AHOJ
Byla jsem od Símy nominována do tohoto tagu. Děkuji za nominaci. Tento tag se mi zdál hodně zajímavý, tak tady je.
Přemýšlela jsem, jestli dneska vydám článek, nebo ne, ale přece vás o něj nepřipravím. Teď se o škole rozepisovat nebudu. To si přečtete až ve WT. Jinak jsem moc ráda, že se vám líbí nový design.

Síma napsala svých 10, co nikdy neudělala, a to, co je škrtnuté, jsem já udělala a za to jsem napsala náhradu za to škrtnuté. Chápete?

Sice jsou škrtnuté jen dvě věci, a proto nechci, abyste si mysleli, že sedím doma a nic nedělám. Kdybych seděla doma, tak bych do těch článků neměla, co psát, ne? Doufám, že si to nemyslíte.

Nominuji Jullii a Dádu.


1. Nikdy jsem nesnědla housenku.
2. Nikdy jsem nepropadla.
3. Nikdy jsem neměla psa.
4. Nikdy jsem neochutnala Jacka Daniel´se.
5. Nikdy jsem nekouřila cigarety.
6. Nikdy jsem neusnula v autobuse. Nikdy jsem nespala ve vlaku.
7. Nikdy jsem nebyla opilá.
8. Nikdy jsem si nezlomila vaz.
9. Nikdy jsem neskákala s padákem.
10. Nikdy jsem nebyla nikde mimo Evropu. Nikdy jsem nebyla ve vesmíru.