Červen 2015

Brno - 2. den

30. června 2015 v 19:00 | Andey |  TRAVELING
AHOJ
Jak si užíváte prázdniny? Tady je 2. den z Brna. :D

----------------------------------------------


2. den
V úterý 23. června jsme už odjížděli domů. Měli jsme snídani v podobě švédských stolů, to bylo super. Ten den mě začalo strašně bolet v krku, takže to bylo blbý.

Po snídani jsme si zabalili a šli na tramvaj. Nazpátek jsme nejeli lodí, ale šli jsme pěšky. Obešli jsme Brněnskou přehradu, ale ne celou. :D Pak jsme nasedli na tramvaj, která nás odvezla k nádraží, a protože jsme měli ještě čas, tak jsme měli rozchod. Já a ta sedmačka jsme šly do DM, kde jsem si koupila rtěnku. :D

Potom jsme šli na nádraží a nasedli do moderního vlaku. Někde se sedělo po čtyřech a já seděla se třemi kluky a přes uličku byli osmáci, takže tam byla strašná sranda. No, kdybyste tam byli, tak byste pochopili. :D Řeknu vám pár věcí. ;) Dva kluci chtěli ode mě pučit sluchátka a já jim říká: "Co když budu chtít poslouchat písničky?" a oni: "My ti je za hodinu dáme." Tak jsem jim je půjčila. Sluchátka jsem ani nepotřebovala, protože ty písničky zpívali nahlas nebo vyťukávali rytmus. :D

Pak jsme dostali plastové příbory a o hodně později jídlo, tak jsme si dělali srandu, že budeme jíst sůl a pepř, které jsme dostali k těm příborům. :D Nakonec jsme dostali bagety. Já jsem tu svojí snědla, protože jsem měla hlad a pak nám přinesli hrachovku se slaninou. Byla dobrá. :D
Po dlouhé době nám přinesli hlavní chod. Byl to hovězí špíz, který já nejím, a tortila. Tortila byla pálivá a já jsem si po chvilce zlomila vidličku, a tak jsem si myslela, že budu jíst rukama, ale naštěstí mě zachránil kamarád, který mi dal svojí, protože už to nebude jíst. Já jsem mu samozřejmě poděkovala a jedla dál, ale po chvilce jsem opět i tu druhou vidličku, tak jsem to jídlo zabalila a už ho nejedla. :) Stejně nebylo moc dobré, ale dala jsem si, protože jsem měla hlad. :)
V Praze jsme nastoupili do rychlíku a jeli domů.

Byl to vážně pěkný výlet. :D

Brněnská přehrada
Brno

doma

WEEK TALKING - 16

28. června 2015 v 13:06 | Andey |  sweet little sunday

AHOJ

Jak jste si užili týden? Já naprosto skvěle. :D Dneska vám chci toho tolik říct, nebo spíš napsat. :D

Začnu pondělím. V pondělí, jak víte, jsem byla v Brně. Napsala jsem vám o tom článek. Byl to vážně skvělý den. :D
Pak bylo úterý a to jsem opět byla v Brně. Článek vyjde v úterý. ;) Taky jsem si ten den užila.

Ve středu jsem zůstala doma, protože mi celé úterý bolelo v krku a nebylo mi dobře. Chtěla jsem být na čtvrtek zdravá. :)

Teď se dostávám ke čtvrtku. Byl to naprosto skvělý den. :D Ve čtvrtek jsme měli na radnici slavnostní vyloučení ze školy. Začátek byl v 10:00, tak jsme si mohli přispat. :D Musím se přiznat, že když jsem šla k té radnici, byla jsem nervózní. Doufala jsem, že tam nebudu první, protože já všude chodím včas, ale naštěstí už tam pár lidí bylo. Postávali na náměstí u kašny, tak jsem vyrazila za nimi. Po chvilce přicházeli další, a když tam byli všichni, vyrazili jsme k radnici. :) Všichni měli slavnostní oblečení. Já jsem měla šedé společenské šaty bez ramínek s černou mašlí okolo pasu a černé krajkové baleríny a k tomu jsem měla modrou krajkovou tašku a modré doplňky. :D Některé holky od nás ze třídy měli boty na podpatku, tak to měli dost nepohodlné. Já mám taky boty na podpatku a umím v nich chodit, ale nevzala jsem si je, protože nejsou zrovna dvakrát pohodlné a kdybyste věděli po jakém chodníku jsem na náměstí šla, pochopili byste. :)
Ještě chvíli jsme čekali před radnicí a pak nás pustili dovnitř. Na radnici jsme se usadili a poslechli jsme si proslov starosty, místostarostky a ředitele. :) Pak nám zástupce oznámil jednu velmi překvapující věc. Od první třídy proti sobě soutěžíme v tom, kdo má nejvíc jedniček. Vůbec jsme to netušili. Ještě říkal, že vyhlásí tři místa za holky a tři za kluky. Každý mi už říkal: "Připrav se." (Neberte to jako vytahování.) Tak jsem se připravila. Utřela jsem si zpocené ruce a čekala, až řeknou mé jméno.
Nejdřív říkali holky. Vypadalo to takhle: "3.místo … blablabla, 2.místo … blablabla a 1.místo (moje jméno)" Musím vám říct, že jsem se v tu chvíli připadala jako nějaké knížce nebo filmu. Určitě znáte ty knížky nebo filmy, kde hlavní hrdinka je z Ameriky a je nejlepší a má na konci roku říkat ten proslov. Já jsem se vždycky tím bavila a říkala si, že to bych asi nedala a že jsem ráda, že to u nás to není, ale opak je pravdou. Sice proslov jsem říkat nemusela, ale ocitla jsem se na stejném místě. :) Měla jsem z toho smíšené pocity, ale po chvilce jsem si to začala užívat.
Dostala jsem igelitovou tašku s propiskou, kružítkem, baterkou, takovou taškou s logem školy, ještě jsem dostala papírovou tašku, ve které byl diář a pak pouzdro s propiskou a pentilkou a pak jsem ještě dostala pohár, na kterém je napsáno -Nejlepší žákyně … Pak vyhlašovali kluky. Ti co byly na 2. a 3.místě dostali igelitovou tašku a na 1.místě jsme dostali ten pohár a tu papírovou tašku. Pak vyhlašovali sportovce, ti také dostali igelitovou tašku.
Nakonec nám všem dali černé desky propiskou a pamětním listem, ještě pár holkám a mně dali červenou růži. :D (Doma jsem pak vtipkovala, že mám dost propisek na celý prvák. :D)
Pak nás učitelka pozvala na zmrzlinu a pak jsme šli se rozloučit na 1.stupeň. :) Já vypadala opravdu skvěle, protože jsem měla plné ruce. Potom se všichni rozprchli po městě. Já jsem s kamarádkou čekala na jejího tatího a mezitím jsme chodili po náměstí učívali si to, že máme na sobě to společenské oblečení a že jsme byli na radnici. Ten den jsem si vážně užila.

Pak byl pátek, kdy se dávalo vysvědčení. Něž jsme dostali vysvědčení, dostali jsme náš časopis. Měla jsem tam to shrnutí 9-ti let. :D Protože v tom časopise máme naše portréty a pod nimi jsou motta, tak mě napadlo, jestli byste chtěli ty motta sem napsat. Jsou vážně zajímavá. :D Chcete je sem napsat?Pak jsme dostali vysvědčení. Jak dopadlo vaše vysvědčení? Moje dopadlo skvěle. Mám jen jednu dvojku a jinak samé.:D (Opět to neberte jako vychloubání.) Vím, že o nic už nešlo, ale stejně. :)
Večer jsme měli rozlučák. Měli jsme ho na louce u řeky. Někdo tam přinesl stan a spali tam, já tam nespala. Řekla bych, že se povedl.

Zítra mi začínají prázdniny. :D Komu také zítra začínají prázdniny?
Ještě jsem vám chtěla říct, jak to o prázdninác bude s blogem. Přes prázdniny čekejte jeden max. dva články za týden. WEEK TALKING vydávat asi nebudu. No, nechte se překvapit, co pro vás na prázdniny přichytám. :)

Přeji vám skvělé, suprové, legendární a slunečné prázdniny. Moc si je užijte a nic si při nich neudělejte. Ať to jsou prázdniny podle vašich představ. :D

Užijte si zbytek neděle. :D

pohár

růže

P.S.

Brno - 1. den

25. června 2015 v 18:31 | Andey |  TRAVELING
AHOJ

Dneska tu mám pro vás článek, který popisuje 1. den v Brně. Příští úterý se můžete těšit na 2. den. :)

-------------------------------------------------------

1.den
V pondělí 22. června jsme já a ještě pár lidí ode mě ze školy jelo do Brna. Byla to další badatelská exkurze. Opět nejela jen naše škola, ale i dvě další.

Do Prahy jsme jeli pendolinem a z Prahy do Brna nějakým moderním vlakem, kde jsme měli oběd. :D Obědvali jsme v jídelním voze a měli jsme těstoviny s bazalkou, nebo co to bylo. Bylo to dobrý, ale to koření tam bylo dost cítit. :) Pak jsme měli dezert, byl to rebarboro-višňový koláč se šlehačkou. No, musím vám říct, že tam byla jen jedna višeň, ale jinak to bylo dobrý. Jídlo ve vlaku není jako z restaurace. V jídelně jsme viděli jednu slovenskou moderátorku. ;)

Když jsme přijeli do Brna, velice nás překvapilo, jaké tam mají nádraží. Čekali jsme podobné jako v Praze. Já jsem už v Brně byla, ale ne na nádraží. Tím se nechci dotknout toho, kdo bydlí v Brně, jestli jsem se někoho dotkla, tak se omlouvám. :)

Pak jsme nasedli na tramvaj a jeli do science centra VIDA, které jsme si prošli, a kde jsme si vyzkoušeli různé věci. Taky jsme tam měli objednané nějaké bloky a já jsme šla na blok Mladý detektiv. Byli jsme rozdělení do skupin po pěti a naše skupinka vyřešila, kdo byl vrah. Bylo to vážně dobrý. :D

Pak jsme si znovu procházeli to centrum. Já a kamarádka jsme si tam koupily horkou čokoládu a ostatní si koupili kafe. Já, kamarádka a kamarád jsme si to koupili později než ostatní, tak nám to trvalo déle vypít, a proto jsme nestihli jedno představení, které tam dělali pro každého (ne jen pro nás). Když jsme to dopili, představení už běželo a my se tam nedostali, ale nevadilo nám to, měli jsme skoro celé centrum pro sebe (ještě pár lidí nešlo na to představení), tak jsme šli na takovou podlahu, kde svítí některé dlaždice a my jsme na ně v daném limitu měli skočit, šlápnout. Bylo to vážně dobrý. :D

Potom jsme nasedli na tramvaj a šli do přístaviště, kde jsme nasedli na loď a jeli k hotelu. :) Hotel byl moc pěkný, a kdybyste viděli ty pokoje. Ty pokoje byly luxusní, nejvíc ta koupelna. :) Ta koupelna byla strašně moderní. :D Teď jsme si nemohli vybrat, s kým budeme na pokoji, jako to bylo v Jeseníkách nebo u Máchova jezera. Na pokoji jsem byla s jednou sedmačkou. Dobře jsme si rozuměly. My jsme byly odříznuté od naší školy, protože jsme byly na patře se dvěma holkami od nás ze školy, ale pak tam byli ti z jiných škol, ale nebylo to hrozné, rozuměla jsme si se všemi. :D

Po večeři jsme šli hrát bowling. :D Hradila jsem já, jedna holka z osmičky a 4 kluci. To byla taková sranda. My jsme se tak nasmáli. Já jsem ze začátku dávala samé žlábky, ale pak jsme dala dva striky (víte, co myslím). :D Na pokoji jsem si pak s ní povídala a šly jsme spát. :)

loď


výhled z okna

Summer tag

23. června 2015 v 12:00 | Andey |  TAG
AHOJ
Dlouho jsem nevydala tag, tak tady jeden je. Otázky jsem brala z různých anglických blogů. :D Těšíte se na léto? Já strašně moc. :D

1. Dům na pláži, nebo dům u jezera?
Určitě dům na pláži. Já moc nemusím jezera a rybníky, ale když se potápíte v tom moři a vidíte ty ryby. Je to prostě úžasné. :D

2. Oblíbený letní účes?
Hmm, na chození po městě a polehávání u bazénu určitě rozpuštěné vlasy, ale na koupání svázané. Teď jsem si oblíbila cop. :D

3. Už jsi se někdy spálila?
Jo. Moje citlivé místo je pod očima.

4. Měla jsi někdy tetování henou?
Ne. :)

6. Cestovala jsi už někdy k moři?
Ano, můžete si v článku Kde jsem byla přečíst si, kde jsem byla. :D

7. Dvojdílné, nebo jednodílné plavky?
Určitě dvojdílné. :)

9. Kde jsi přes léto?
No, na hodně místech. Jsem doma, u babi, u moře, někde v Česku. :D

10. Děláš přes léto nějaký sport?
Jsem raději u bazénu, ale když není moc velké horko hrajeme petanque. :)

11. Dlouhé, nebo krátké vlasy v létě?
Dlouhé.

12. Nejhorší vzpomínka na léto?
Hmm, asi když jsem si na táboře zlomila ruku.
Poprvé jedu na tábor, jsem tam pět dní a zlomím si ruku. Ach jo. :D

13. Moře, nebo bazén?
Oboje. Když jsem u moře, tak moře, a když jsem doma bazén. :D

15. Oblíbené pití?
Mochito, ledový čaj a voda :D

16. Nejlepší část léta?
Prázdniny :D

17. Oblíbené letní oblečení?
Šaty jsou na léto nejlepší.
Plavky a pak tílko a kraťasy :D

18. Co děláš v létě nejraději?
Koupu se v moři a v bazénu. :D
Jsem s rodinou a kamarády. :D
Jezdíme na výlety. :D
Moc ráda si v létě pod slunečníkem čtu. :D
WEEK TALKING - 15

21. června 2015 v 15:10 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ

Chtěla bych vám moc poděkovat za vaše komentáře u předešlých článků. :D
Moc pro mě znamená, že jste si oblíbili můj blog. Je to skvělý pocit číst vaše komentáře. :)
Moc děkuju. :D


Teď určitě víte, co přijde. :D Jak jste si užili týden? Můj týden byl skvělý. :D

Začnu pondělím. :) V pondělí jsem nešla do školy, protože jsem jela k doktorce.
V úterý se nás učitelka zeptala, jestli nechceme ve čtvrtek jet se šesťáky na minigolf. Půlka chtěla a půlka ne, a tak jsme jeli jenom tří. Ano, i já jsem jela. Bylo to vážně dobrý. :D Chvíli nám pršelo, ale to nevadilo, protože jsme se schovali buď pod střechu, nebo pod strom. :) S pár lidmi jsem byla na prohlídce zámku, který je u minigolf. :D

Ještě bych se chtěla vrátit k úterý. Vyhrála jsem 3. místo v literární soutěži. Dostala jsem skleněnou vázu a uvnitř kamínky a taky diplom. :) Ten článek vám sem dávat nebudu, protože jste ho už četli. Tu soutěž jsem vyhrála s upravenou verzí 1. dílu I sny se plní.
V úterý jsem se ještě dozvěděla, že jsem vyhrála 2. místo s projektem Mein Traumhaus. Dostala jsem dva balíčky Skittles, které jsme hned tu hodinu snědli, a pak diář. :D

V pondělí a v úterý jsem se školou v Brně. Ano, další výlet. :D Článek bude přednastavený. :)

Chtěla jsem se zeptat. na pár věcí.
Jaký máte názor na můj blog?
Chtěli byste tu něco vylepšit?
Jaký máte na mě názor?
Nemusíte odpovídat, jestli nechcete. :)

Užijte si zbytek neděle. :D

moje nohy - můj zvyk :D
Malovala jsem. :)

Shrnutí 9 let naší třídy

18. června 2015 v 18:58 | Andey |  MY DIARY
AHOJ
Určitě víte, jak jsem psala, že píšu do třídního časopisu shrnutí 9 let naší třídy. Rozhodla jsem se sem to dát. Je noc moc.
Jména v článku neuvidíte záměrně. :) Přeji dobré čtení. Těším se na vaše komentáře. :D

------------------------------Už je to dlouho, co jsme se těšili na svůj první den ve škole. Všichni jsme přišli do 1. třídy, tak natěšení a vzrušení, co se bude dít. V naší nové třídě 1.A nás přivítala paní učitelka N. Někoho jsme už znali ze školky a někoho ne. Během 1. třídy jsme se všichni skamarádili a o prázdninách jsme se už domlouvali, s kým budeme sedět.

Ve 2. třídě jsme opět měli paní učitelku N. Do třídy nám přibyli noví spolužáci z "céčka" a seznamování začalo od znova.

Ve 3. třídě jsme už neměli za třídní paní učitelku N., jako to bylo ty dva předešlé roky, ale měli jsme paní učitelku C. Nikoho z nás předtím neučila, tak jsme byli zvědaví, jestli si na ni zvykneme a jak bude učit. Během 3. třídy jsme se seznamovali s jejím stylem učení. Někomu sedl a někomu ne.

Ve 4. a 5. třídě jsme měli za třídní paní učitelku C. a nic moc se nedělo. Jen nám ubyli spolužáci kvůli tomu, že se stěhovali někam jinam, a další spolužáci nám přibyli, protože se přistěhovali k nám do města.

V 5. třídě pár lidí ze třídy dělalo přijímačky na gymnázia, ale jen jednomu se to povedlo. Někdy ho potkáváme na nádraží, a když se ho zeptáme, jestli se má dobře, tak odpoví, že ano.

Když jsme chodili do 5. třídy byli jsme nejstarší na 1. stupni, ale to se hned další rok změnilo. Šli jsme do 6.A. Byl to náš první rok na 2. stupni a to znamená, že jsme tu byli nejmladší. Naše třídní učitelka v 6. třídě byla paní učitelka B., která byla naše třídní až do 9. třídy.

Když jsme byli v 7. a 8. třídě, tak jsme na 2. stupni všechno znali a už nebyli ti nejmladší.

Teď končíme 9. třídu a jsme tu nejstarší. Tento rok jsme podávali přihlášky na střední školy a pak nás čekaly přijímačky.

Za těch devět let školy se toho opravdu hodně stalo. Těchto devět let bych přirovnala jízdě na horské dráze. Naše třída je rozmanitý kolektiv a každý je tu něčím výjimečný. Zažili jsme tu hádky, pláč, ale i smích, radost a nezapomenutelné zážitky. Někdo při této jízdě na horské dráze nastoupil a už nevystoupil, jiný vystoupil přiliž brzo a jiný chtěl vystoupit, ale zůstal. Neříkám, že jsme úžasný kolektiv a ani neříkám, že jsme příšerný kolektiv. Každý má na nás svůj vlastní názor a já mu ho nebudu vymlouvat.

Nakonec chci říct jen to, že jsem si tuto jízdu užila, a doufám,že nejsem sama.Strach z pravdy

16. června 2015 v 15:58 | Andey |  MY IDEAS
AHOJ

Lži byly, jsou a budou.
Řekla bych, že lidi už bez lží nedokážou žít. To je naprosto jasné. Někdy je prostě lepší lhát než říct pravdu. Je to ale správné? Já lhaní nenávidím a ani lhát neumím. Na mně to každý pozná.

Řekli jste si někdy, proč lžeme? To je pravda tak děsivá, že je lepší lhát? Ano, někdy je pravda opravdu krutá, a tak někdo zalže.
Určitě všichni znáte přísloví - Lež má krátké nohy. To přísloví je tak pravdivé. Na pravdu se buď dřív, nebo později přijde. Jak to? Někdo se prořekne, odhalí pravdu sám atd. Není lepší říkat pravdu rovnou? Možná ano a možná ne. Pravda je někdy tak hrozná, že ji nechcete říct člověku, na kterém vám záleží, a tak zalžeme, protože to je to nejlehčí, co můžeme udělat. Řekli jste si někdy, jak se ten člověk může cítit, když se pravdu dozví od někoho jiného něž od vás? Řekla bych, že ho to bude bolet mnohem víc, než kdyby se dozvěděl pravdu hned na poprvé.
Lidé lžou a nemyslí na následky.

Když už budete muset lhát, tak pro to mějte dobrý důvod a nejdřív si to dopředu naplánujte.
Někdy je pravda hrozná, ale je to lepší než lhát.

WEEK TALKING - 14

14. června 2015 v 21:36 | Andey |  sweet little sunday
AHOJ
Jak jste si užili týden? Můj týden byl dobrý. :)

Na začátek smutná zpráva. Určitě jste slyšeli o té tragické smrti bloggerky. Je mi jí strašně moc líto, co všechno si musela vytrpět. :( Její vzpomínky ji dohnaly a ona to neunesla. I když jsem tuto bloggerku neznala přečetla jsem si její poslední článek na rozloučenou, ve které píše úplně všechno. Článek se jmenuje Kroky osudu. Nenutím vás ho číst, jestli nechcete. V článku píše, že je zbabělá (psala to, když ještě žila), ale já jí nechci soudit, jestli byla zbabělá, nebo ne. Nevím, jaký měla život. Vím jen důvod, proč to udělala.
Proto vám říkám - Nedělejte to. Hoďte minulost za hlavu, ta se nikdy nevrátí. Užívejte si života, protože to je největší dar. :) A jestli máte nebo budete mít nějaké problémy, svěřte se někomu, ať na to nejste sami. :)

Teď otočme list a něco radostnějšího.
Hmm, je toho dost, tak kde začít?
Začnu pondělím. :D No, neuhodnete, co se stalo. Jako každé pondělí máme dvě hodiny češtiny, při kterých jsme psali testy (to odbočuji). Když jsme dopsali druhý test, rozdala někomu časopisy, které dělali minulí deváťáci. Zeptala se nás, jestli ho chceme taky udělat a jednohlasně jsme souhlasili. Do konce hodiny jsme vymýšleli, co v tom časopise bude. Každý bude dělat něco. Hádejte, co jsem si vybrala. Shrnutí 9 let ve škole. :D Tak doufám, že se jim to bude líbit. Jen mě dostala jedna věc a nejen mě, ale i někoho jiného, zajímá nás, proč to dala pár dní před vysvědčením. Máme na to strašně málo času.
Těšíte se na prázdniny? Já nehorázně. :D Vysvědčení bude za 12 dní. 29. a 30.6. máme ředitelské volno, tak máme o pár dní delší prázdniny. :D

Pokud pravidelně čtete můj blog, tak jistě víte, že jsem tento týden byla na 2. školním výletě a také na tři dny. Byli jsme u Máchova jezera. :)
Shrnutí tří dnů:
1. den - Půl dne jsme byli na cestě do Starých Splavů, kde jsme měli kemp a pak jsme byli u Máchova jezera.
2. den - Nejdřív jsme se svezli dvě zastávky vlakem a pak šli pěšky na Bezděz a zpátky do Starých Splavů.
3. den - Půl dne jsme strávili u Máchova jezera, kde chtěl kamarád zahrabat do písku, tak jsem ho zahrabala a pak s pomocí kamarádek z něj udělala mořskou pannu. :D Pak jsme jeli domů.

Bezděz

výhledhradstudna

po dlouhé túře trocha odpočinku

Motivační citáty

11. června 2015 v 12:00 | Andey |  QUOTE
AHOJ
Jsou tu další citáty. Dneska jsou to motivační citáty. Který se vám líbí?


I ta malá kapka v obrovském oceánu má šanci.

9. června 2015 v 16:27 | Andey |  MY IDEAS

AHOJ
Nevím, co si představíte vy, když se řekne -Malá kapka v obrovském oceánu, ale já si představím jen toto. :)
Přestavím si, že tam malá kapka je člověk a ten obrovský oceán je lidstvo. Každý člověk je něčím výjimečný a i ta malá kapka je něčím výjimečná. :)
Řekla bych, že každá kapka jde za svým snem, ale nějaká kapka to vzdá nebo další kapce to někdo nebo něco nedovolí jít za svým snem. Tyto kapky jsou také důležité, protože z těch miliónů malých kapek vznikne obrovský oceán. Každá kapa je důležitá. :D
Ta kapka, která jde za svým snem, to nemá vždy lehké. Voda jí zanese na začátek její cesty nebo tam, kam nechtěla. Ta, co se nevzdá, si na konci své cesty za svým snem může říct, že to stálo za to. :D

Jděte za svými sny a nikdy se nevzdávejte. :D
Každý je něčím výjimečným. :D